WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Razer umacnia globalną sieć dystrybutorów zGold

Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy, ogłosiła dziś wejście w strategiczne partnerstwo z MOL AccessPortal, wiodącym dostarczycielem systemów e-płatności w Azji.

Firma MOL została głównym dystrybutorem wirtualnej waluty Razer – zGold. Przewiduje się, że wartość rynku gier w Azji Południowo-Wschodniej wzrośnie do poziomu 2,2 miliardów dolarów amerykańskich. Razer i MOL staną się liderami we wprowadzaniu rewolucyjnych systemów transakcji związanych z grami w Azji Południowo-Wschodniej i na innych rynkach wschodzących.

Partnerstwo pomiędzy firmami przyspieszy w skali globalnej rozwój platform e-płatności oraz sprzedażowych MOL i Razer – które zostaną udostępnione graczom dzięki ponad milionowi punktów dystrybucji w 17 krajach.

zGold-MOLPoints stanie się wiodącą wirtualną walutą dla graczy w regionie SEA

Wirtualna waluta MOLPoints, obecnie posiadająca najszerszą dystrybucję w Azji Południowo-Wschodniej, zmieni nazwę na zGold-MOLPoints, aby pokreślić pozycję lidera Razer w kategorii gier. Przy połączeniu z istniejącą już siecią dystrybucji Razer, zGold-MOLPoints będą sprzedawane w ponad milionie sklepów internetowych i stacjonarnych w taki państwach, jak Singapur, Malezja, Tajlandia, Filipiny, Wietnam, Indonezja, Australia czy Nowa Zelandia.

Biblioteka tytułów dostępnych dla użytkowników Razer zGold zwiększy się do 2500 tytułów

Wirtualna waluta Razer zGold będzie niedługo akceptowana jako środek płatności dla ponad 2500 tytułów dostępnych w sieci MOL. Hitowe gry z platform dystrybucyjnych takich, jak PlayStation Store SEA czy Facebook Gameroom oraz od takich wydawców, jak Nexon, Wargaming i wielu innych, będą niedługo dostępne dla użytkowników zGold w wybranych krajach.

Nagrody wypłacane w walucie Razer zSilver będą udostępnione użytkownikom MOL

System nagród wypłacanych w walucie Razer zSilver będzie rozszerzony o użytkowników MOL doładowujących swoje portfele i płacących za produkty cyfrowe walutą zGold-MOLPoints. Użytkownicy mogą używać zSilver do zakupu wybranych produktów Razer, uzyskiwana kuponów promocyjnych Razerstore.com i dodatkowych produktów cyfrowych. Dostęp do tych opcji był dotychczas przyznawany wyłącznie posiadaczom Razer zGold.

Razer zGold i zSilver są częścią Razer zVault – bezpiecznego cyfrowego portfela dla graczy. Razer zVault jest obecnie dostępne dla ponad 35 milionów zarejestrowanych na stronie https://zvault.razerzone.com posiadaczy Razer ID. Na stronie zVault użytkownicy mogą przeglądać ofertę produktów dostępnych do zakupu za zGold, korzystać z ekskluzywnych promocji i odbierać nagrody uzyskane dzięki zbieraniu zSilver.

Doładowywanie portfela odbywa się przy pomocy zakupu zGold za pośrednictwem strony. Wśród dostępnych płatności znajduje się PayPal, wiodące karty kredytowe, Openbuck oraz Paysafecard.

Razer dokonuje strategicznej inwestycji w MOL

W ramach strategicznego zacieśniania więzi Razer wykupił poprzez ZV-Midas, spółkę zależną należącą w całości do Razer, pakiet mniejszościowy w wysokości 19,9% udziałów w spółce MOL Global od jej udziałowców – Hotel Resort Enterprise (HRSB) oraz MOL Investment (MOLI). W oparciu o warunki zakupu, HRSB odstąpiło 10,565,865 akcji będącymi 15.65% udziału w wyemitowanym i wypłaconym kapitale udziałowym MOLG. MOLI odstąpiło 2,867,517 akcji będącymi 4,25% udziału w wyemitowanym i wypłaconym kapitale udziałowym MOL o szacowanej wartość 100 milionów dolarów na rzecz MOLG. Spodziewa się, że ta strategiczna inwestycja pomoże wynieść partnerstwo pomiędzy firmami na wyższy poziom poprzez umożliwienie obu stronom działań w celu umocnienia statusu zGold jako światowej wirtualnej waluty dla graczy.

Obok przeobrażenia sposobu, w jaki gracze nabywają nowe produkty, Razer i MOL zamierzają udostępnić rozwiązania technologiczne, które wesprą innowacyjność w sektorze FinTech. Wspólną wizją obu firm jest pomoc przedsiębiorcom w komercjalizacji cyfrowych treści dzięki wirtualnym walutom, będącymi bezpiecznymi metodami płatności.

„To partnerstwo wynika z naszego poświęcenia na rzecz zapewniania naszym graczom wartości dodanej przy korzystaniu z naszych usług poprzez oferowanie ogromnej biblioteki cyfrowych produktów, bezpiecznych i wygodnych płatności oraz unikalnych programów nagradzania graczy” – powiedział Min-Liang Tan, CEO i współzałożyciel Razer. „Wraz z MOL jesteśmy teraz o krok bliżej od zrealizowania naszej najśmielszej wizji: jednolitej wirtualnej waluty dla wszystkich graczy” – dodał Min-Liang Tan.

„Partnerstwo z Razer w celu osiągnięcia gwałtownego poszerzenia naszej grupy odbiorców o miliony graczy na całym świecie to dla nas niezmiernie ekscytująca możliwość. Dzięki pozycji lidera, jaką cieszą się na rynkach wirtualnych walut i gier MOL wraz Razer, każdy uzyska łatwiejszy dostęp do najlepszych cyfrowych produktów” – powiedział Preecha Praipattarakul, CEO grupy MOL Global.

Więcej na temat partnerstwa i oferowanych usług można się dowiedzieć na stronach https://zvault.razerzone.com oraz https://www.mol.com/.