WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Recenzja gry Dead Nation

Dead Nation na Vitę to w skrócie gorszej jakości kopia wersji z PS3. Dostajemy dokładnie to samo, ale gra traci na jakości oprawy graficznej. Jeżeli graliście już w ten tytuł na PS4, to odradzam jego zakup. Wersja na najnowszą konsolę Sony została usprawniona, a odpowiednik na Vitę to przestarzała kalka z PS3. Jeżeli jednak możecie pobrać tą grę dzięki funkcji cross-buy, to oczywiście nie ma się nad czym zastanawiać, bo strzelanie do zombie w podróży może naprawdę umilić nam czas.

Tytuł ten już w czasach PlayStation 3 cierpiał na dolegliwości związane ze średnim systemem celowania, zbyt ciemnymi lokacjami itp. Jeżeli chodzi o strzelanie, to Vita radzi sobie jeszcze gorzej. Jak zapewne się domyślacie, analogi zamontowane w przenośnej konsoli Sony nie są tak precyzyjne jak w DualShocku. Utrudnia to skopane już wcześniej celowanie. Posiadam pierwszy model PlayStation Vity, który został wyposażony w ekran OLED. Mogę dniami i nocami wypowiadać się na temat jego zalet, jedną z nich jest świetne odwzorowana czerń. Tutaj niestety gigantyczna zaleta zamienia się w wadę. Wszystko wokół jest tak ciemne, że czasem zauważymy przeciwnika dopiero wtedy, kiedy zacznie nas atakować od tyłu.

deadnation_62020

Kiedy jednak przełkniemy gorycz wszystkich problemów technicznych, to wtedy zacznie się zabawa. Gra oferuje mnóstwo broni do zebrania, pieniędzy do złupienia i oczywiście nieopisaną przyjemność z tapetowania ścian flakami zombie. Po zebraniu odpowiedniej ilości pieniędzy, będziemy mogli ulepszyć nasze giwery i wnętrzności będą rozlatywać się jeszcze dalej. Niestety zabawę psują chekpointy, które rozmieszczone są w sposób tragiczny. Jeżeli pożeracze mózgów dopadną nas przy samej końcówce, to trzeba przejść od nowa cały poziom. Wszystko, co znaleźliśmy po drodze również się resetuje i wtedy mamy ochotę cisnąć konsolą przez okno.

Gra oferuje kilka poziomów trudności, ale bardziej niż wyzwanie, oferują one kolejną dozę frustracji. Niektórzy mogą mi zarzucić, że nie potrafię grać, ale kiedy leci na mnie chmara zombie, to precyzyjny celownik byłby naprawdę mile widziany. Grę ukończyłem na PlayStation 3, a wersja na PlayStation 4 to godny update do oryginału. Dead Nation PlayStation Vita Edition jest swego rodzaju krokiem w tył. Osoby, które nie miały okazji sprawdzić tego tytułu wcześniej, ponieważ nie posiadają dużych konsol Sony, mogą śmiało przemyśleć zakup. Inni? Nie.