WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Recenzja gry Bloody Finger Jump

Głównym zadaniem gier mobilnych jest umilić czas poza domem. W poczekalni, autobusie czy na szkolnym korytarzu, gdzie nie mamy dostępu do konsoli ani komputera. Mobilne tytuły mają być proste, niewymagające, zabawne, a przede wszystkim grywalne na smartfonach i tabletach z Androidem, iOS czy nawet pewnym systemem od Microsoftu. Innymi słowy, mają być dokładnie tym, czym jest Bloody Finger Jump od studia Sleepless Clinic.

Bloody Finger Jump

Bloody Finger Jump to gra zręcznościowa, w której przyjdzie nam pokierować skaczącym na „trampolinie”… palcem. Mechanika jest bajecznie prosta. Zadaniem gracza jest wzbić się jak najwyżej zdobywając przy tym jak największą ilość punktów. Posłużą nam do tego powietrzne akrobacje w postaci salt w przód i w tył, które wykonujemy dotykając prawej lub lewej strony ekranu. Różne ich kombinacje zapewnią zwiększenie się mnożnika punktów, a co za tym idzie lepszy wynik końcowy. Ważny jest również sposób w jaki odbijamy się od podłoża. Równe i perfekcyjne lądowanie zapewni nam nagrodę w postaci punktów oraz większą wysokość, natomiast zbyt krzywe lub wręcz odwrotne zostanie ukarane porażką i widowiskowym nadzianiem paluszka na kolce.

Bloody Finger Jump screen

Sposób w jaki lądujemy również ma znaczenie, bowiem „spadek swobodny” tzn. poziomo w dół także zapewni nam spory przychód punktów, jednak należy pamiętać, że jest on dosyć ryzykowny i nie trudno tutaj o niewłaściwe spotkanie z podłożem.  Sam poziom trudności w Bloody Finger Jump jest dobrze wyważony, przez co początkujący nie będą mieli problemu z utrzymaniem protagonisty w locie, a starzy wyjadacze skupią się na wykonywaniu ryzykownych ewolucji tuż nad ziemią.

Bloody Finger Jump: skoki, lądowania i co ponad to?

Jak zwykle w grach tego typu, będziemy zbierać znajdźki, których rolę w tym wypadku pełnią, znajdujące się na drodze ku górze, gwiazdki.  Odpowiednia ich ilość pozwoli nam odblokowywać różnej maści skórki do palców. Przyjdzie nam poskakać między innymi paluszkiem przebranym za świętego Mikołaja, klauna czy karatekę. Nie obejdzie się także bez bardziej makabrycznych skinów jak krwawy „jednorożec” czy nadgryziony wskazujący. Ciekawym pomysłem jest także przyozdobienie ekranu „ciałami” protagonistów. Porażki bowiem są tu „nagradzane” widokiem martwych palców, które nabite na kolce krwawo urozmaicają gameplay. Kolejnym uatrakcyjnieniem jest różnorodność plansz, bowiem w Bloody Finger Jump mamy ich aż trzy. Zmieniają się one losowo wraz z wejściem do rozgrywki, sprawiając, że nie znudzimy się tym samym i jednolitym tłem.

gra Bloody Finger Jump

Oprawa audiowizualna, jak przystało na prostą grę mobilną, jest niezbyt rozbudowana. Grafika w Bloody Finger Jump jest dwuwymiarowa, kolorowa i prosta. oczywiście dzięki temu jest miła dla oka, a jednocześnie nieobciążająca, przez co produkcję uruchomimy nawet na najsłabszych urządzeniach. Animacje skaczącego, uciętego palca są wykonane z wystarczającą pieczołowitością, dlatego nie wygląda on jak skacząca parówka, a jak „żywa” część ciała. Dzięki takiej oprawie graficznej gra aż ocieka groteską, bowiem widzimy odcięte od dłoni palce, które w kolorowej oprawie, wesoło szybują ku niebu, co jakiś czas również wesoło nabijając się na usiane kolcami ściany. Oprawa dźwiękowa występuje w postaci prostych, rytmicznych nutek. Dobrze wpasowują się one w skoczną rozgrywkę, jednak nie są niczym wyjątkowym, a  raczej koniecznym dodatkiem, na który i tak przez większość czasu nie zwrócimy uwagi.

Bloody Finger Jump Android

Bloody Finger Jump jako prosta gra mobilna sprawdza się wyśmienicie. Mechanika jest banalna, rozgrywka urozmaicona, a grafika kolorowa, przyjemna i wprost kipiąca groteską. Jest to zatem świetna pozycja na długie wyczekiwanie w poczekalni czy podróż autobusem. Gra niemal nigdy się nie nudzi, stając się przez to idealnym „czasoumilaczem”. Jak zdradza ekran tytułowy, twórcy mają w planach więcej gier z palcami w roli głównej, dlatego dobrze radzimy: warto bliżej przyjrzeć się Bloody Finger Jump.