WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Recenzja imprezowej gry To jesteś Ty! (PlayStation 4)

Imprezowe gry zawsze były broszką konsol. Guitar Hero, SingStar, Buzz, dziesiątki gier na Nintendo Wii z MarioParty na czele zawsze potrafiły rozkręcić nieudaną domówkę. Niestety spadające zainteresowanie tego typu produkcjami oraz drogie kontrolery nie wpłynęły pozytywnie na ten gatunek. Ktoś z obozu Sony wpadł jednak na genialny pomysł. Zamiast dodatkowych akcesoriów użyjmy smartfona, którego praktycznie każdy nosi ze sobą. Tak powstała funkcja PlayLink, z której korzysta To Jesteś Ty!

To Jesteś Ty! zadebiutowało wraz z lipcową ofertą PlayStation Plus. Oczywiście, jeśli nie posiadamy abonamentu Sony, możemy najzwyczajniej kupić grę w wersji cyfrowej bądź pudełkowej. Na starcie zaznaczyć warto, że produkcja ekipy z Wish Studios jako taką grą wideo nie jest. Sprawdza się jednak idealnie w roli imprezowej planszówki. Sparowane z grą smartfony stają się naszymi kontrolerami. Z ich pomocą zrobimy sobie selfie, dorysujemy coś na wyświetlanym obrazku, dokończymy zdanie, bądź odpowiemy na zadane pytanie.

To Jesteś Ty!

Zabawę z To Jesteś Ty! podzielić możemy na dwa warianty zależące od liczby graczy. Kooperacja dla dwojga sprowadza się do wspólnej pracy nad punktacją. Im więcej zgodnych odpowiedzi tym wyższy wynik. W dużej mierze napotkamy tu na zadania związane z odtwarzaniem min na przedstawionych fotkach oraz pytania z różnych kategorii. Prawdziwa gra zaczyna się, gdy do To Jesteś Ty! zasiądzie cała ekipa. Ilość rund zwiększa się proporcjonalnie do rosnącej liczby graczy. Niestety limit to tylko sześć osób. W tym trybie każdy pracuje na swój własny sukces. Pojawiają się także zadania, których celem jest dorysowywanie różnych rzeczy na samojebkach oponentów. Najbardziej popularne odpowiedzi otrzymują najwięcej punktów. Jeśli jesteśmy pewni swej odpowiedzi, możemy także użyć Jokera podwajającego liczbę zdobytych w danej rundzie punktów.

To Jesteś Ty!

Proste założenia gry Wish Studios pozwalają wkręcić się w zabawę nawet osobom stroniącym od gier. Większość pytań należy do bezpiecznych, choć wszystko zależy od towarzystwa, z którym gramy. Wyjątkowo dobrze w To Jesteś Ty! wypadł polski lektor. Zawsze trzyma poziom i nie rzuca co chwilę żenujących tekstów. Całość dopełnia przyjemna dla oka i ucha oprawa w kilku sceneriach (zależnie od wylosowanej kategorii). Aby uruchomić grę, potrzebne są smartfony z zainstalowaną darmową aplikacją That’s You! (To Jesteś Ty!). Niezbędne oprogramowanie ściągniemy z oficjalnych sklepów na platformach Android oraz iOS. Sporym plusem jest kompatybilność ze starszymi słuchawkami, choć obecność porządnego przedniego aparatu robi znaczną różnicę. Oprócz podstawowych funkcji związanych z rozgrywką możemy tu dodać własne pytania lub pobawić się w ulepszanie zdjęć.

To Jesteś Ty!

To Jesteś Ty! jako darmowa gra dodawana do oferty PlayStation Plus było najrozsądniejszym posunięciem ze strony Sony. Produkcja samodzielnie nie miałaby szans się obronić, bo skierowana jest głównie do bardzo niedzielnych graczy. Przyznam, że jako rozrywka imprezowa ten tytuł sprawdza się wyśmienicie. Jeśli lubicie planszówki takie jak 5 Sekund, Ego, Loża Szyderców, czy Taboo z pewnością wkręcicie się, w To Jesteś Ty!

Za udostępnienie do recenzji kopii gry To Jesteś Ty! dziękujemy dystrybutorowi PlayStation Polska.