Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, japońska marka Sony kilkakrotnie wzbogacała rynek urządzeń dotykowych swoimi wodoodpornymi słuchawkami z popularnej już serii Xperia Z. Mimo tego, iż oficjalnie poznaliśmy już modele Z3 i Z3 Compact, proponuję abyśmy wspólnie przybliżyli sobie nieco kilka istotnych elementów, które towarzyszyły nam przy poprzedniej Xperii Z2. Być może poniższy tekst zachęci Was lub też zniechęci do zakupu tego właśnie telefonu, a może po prostu posłuży jako pewnego rodzaju porównanie z tym, co dziś oferuje jeszcze ciepła Z-trójka.  

Sony Xperia Z2 to telefon, który towarzyszył mi dzień i noc przez ostatnie dwa tygodnie. To z czym tak naprawdę telefon radził sobie bez najmniejszego problemu, a czemu niestety nie podołał, przeanalizujemy sobie nieco później. Na początku – jak nakazuje tradycja – skupimy się na wyglądzie zewnętrznym.

Pierwsze wrażenie, ogólny wygląd

Telefon przyszedł do mnie w tradycyjnym już dla serii Z opakowaniu, z którym spotkałem się przy okazji testowania poprzednich modeli. Kiedy zajrzałem do środka, w pierwszej chwili pomyślałem sobie, że ponownie mam do czynienia z modelem Z1, gdyż wizualnie dwójka niespecjalnie różni się od swojej starszej siostry. Konstrukcja została wykonana z materiałów najwyższej jakości, a to dlatego, że Sony po raz kolejny zdecydowało się na połączenie szkła z aluminium. Jeśli chodzi o wykończenie, to nie mam w tym wypadku nic do zarzucenia. Obudowa urządzenia naprawdę solidnie się prezentuje. Nic nie odstaje, nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Słowem – zbędnych, podejrzanych dźwięków podczas użytkowania nie odnotowano.

xperia-z2-gallery-01-super-slim-1240x840-e8331f9b24af7760b97e86062b6de201

Ogólne wymiary telefonu to 146,8 x 73,3 x 8,2 mm, co może świadczyć o tym, że obsługa urządzenia jednorącz może dla osób o niewielkich dłoniach stanowić ogromny problem. Mimo to warto podkreślić, że Xperia Z2, w porównaniu do pierwszej Z-tki została zaokrąglona na wszystkich krawędziach obudowy, co daje się odczuć już przy pierwszym kontakcie z telefonem. Wszystko zależy jednak tak naprawdę od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Moja Żona na przykład pozwoliła sobie na stwierdzenie, że Xperia Z2, jako jedna bryła ze szkła i aluminium jest zbyt śliska dla niej i momentami można odczuć, że telefon trzyma się za wyświetlacz, a nie za plecki. A to za sprawą zastosowanej właśnie tafli szkła po obu stronach obudowy. Cóż, podejrzewam, że niejedna kobieta będzie miała podobne zdanie na ten temat.

xperia-z2-gallery-02-premium-feel-1240x840-81b1406622791007f1b667e4028be168

Pamiętajmy, że Sony Xperia Z2 to kolejne urządzenie, które jest zarówno wodoodporne, jak i pyłoodporne. Na krawędziach obudowy znajdują się złącze zestawu słuchawkowego, mikrofon, przycisk, odpowiadający za regulację głośności, przycisk zasilania, spust migawki oraz porty kart microSIM i microSD. Nie zabrakło oczywiście złącza microUSB, służącego do ładowania telefonu i komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi oraz magnetycznego gniazda ładowarki, pozwalającego na umieszczenie Xperii w stacji dokującej.

Tylna powierzchnia to oczywiście obiektyw aparatu głównego o rozdzielczości 20.7 Mpix, wyposażony w diodę doświetlającą. Producent umieścił tutaj również swoje firmowe logo oraz informację o obecności bezprzewodowej technologii NFC.

xperia-z2-gallery-04-amazing-display-1240x840-1636d70e11527f212bebb67d794a78c1

Przedni panel to 5.2-calowy wyświetlacz LCD IPS Triluminos o rozdzielczości Full HD (1920 x1080 pikseli), który prezentuje się po prostu świetnie. Głębia kolorów i kąty widzenia są na naprawdę wysokim poziomie. Nad ekranem znajduje się aparat 2.2Mpix. Warto zwrócić uwagę również na dwa głośniki zainstalowane są na froncie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!