Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, japońska marka Sony kilkakrotnie wzbogacała rynek urządzeń dotykowych swoimi wodoodpornymi słuchawkami z popularnej już serii Xperia Z. Mimo tego, iż oficjalnie poznaliśmy już modele Z3 i Z3 Compact, proponuję abyśmy wspólnie przybliżyli sobie nieco kilka istotnych elementów, które towarzyszyły nam przy poprzedniej Xperii Z2. Być może poniższy tekst zachęci Was lub też zniechęci do zakupu tego właśnie telefonu, a może po prostu posłuży jako pewnego rodzaju porównanie z tym, co dziś oferuje jeszcze ciepła Z-trójka.  

Sony Xperia Z2 to telefon, który towarzyszył mi dzień i noc przez ostatnie dwa tygodnie. To z czym tak naprawdę telefon radził sobie bez najmniejszego problemu, a czemu niestety nie podołał, przeanalizujemy sobie nieco później. Na początku – jak nakazuje tradycja – skupimy się na wyglądzie zewnętrznym.

Pierwsze wrażenie, ogólny wygląd

Telefon przyszedł do mnie w tradycyjnym już dla serii Z opakowaniu, z którym spotkałem się przy okazji testowania poprzednich modeli. Kiedy zajrzałem do środka, w pierwszej chwili pomyślałem sobie, że ponownie mam do czynienia z modelem Z1, gdyż wizualnie dwójka niespecjalnie różni się od swojej starszej siostry. Konstrukcja została wykonana z materiałów najwyższej jakości, a to dlatego, że Sony po raz kolejny zdecydowało się na połączenie szkła z aluminium. Jeśli chodzi o wykończenie, to nie mam w tym wypadku nic do zarzucenia. Obudowa urządzenia naprawdę solidnie się prezentuje. Nic nie odstaje, nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Słowem – zbędnych, podejrzanych dźwięków podczas użytkowania nie odnotowano.

xperia-z2-gallery-01-super-slim-1240x840-e8331f9b24af7760b97e86062b6de201

Ogólne wymiary telefonu to 146,8 x 73,3 x 8,2 mm, co może świadczyć o tym, że obsługa urządzenia jednorącz może dla osób o niewielkich dłoniach stanowić ogromny problem. Mimo to warto podkreślić, że Xperia Z2, w porównaniu do pierwszej Z-tki została zaokrąglona na wszystkich krawędziach obudowy, co daje się odczuć już przy pierwszym kontakcie z telefonem. Wszystko zależy jednak tak naprawdę od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Moja Żona na przykład pozwoliła sobie na stwierdzenie, że Xperia Z2, jako jedna bryła ze szkła i aluminium jest zbyt śliska dla niej i momentami można odczuć, że telefon trzyma się za wyświetlacz, a nie za plecki. A to za sprawą zastosowanej właśnie tafli szkła po obu stronach obudowy. Cóż, podejrzewam, że niejedna kobieta będzie miała podobne zdanie na ten temat.

xperia-z2-gallery-02-premium-feel-1240x840-81b1406622791007f1b667e4028be168

Pamiętajmy, że Sony Xperia Z2 to kolejne urządzenie, które jest zarówno wodoodporne, jak i pyłoodporne. Na krawędziach obudowy znajdują się złącze zestawu słuchawkowego, mikrofon, przycisk, odpowiadający za regulację głośności, przycisk zasilania, spust migawki oraz porty kart microSIM i microSD. Nie zabrakło oczywiście złącza microUSB, służącego do ładowania telefonu i komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi oraz magnetycznego gniazda ładowarki, pozwalającego na umieszczenie Xperii w stacji dokującej.

Tylna powierzchnia to oczywiście obiektyw aparatu głównego o rozdzielczości 20.7 Mpix, wyposażony w diodę doświetlającą. Producent umieścił tutaj również swoje firmowe logo oraz informację o obecności bezprzewodowej technologii NFC.

xperia-z2-gallery-04-amazing-display-1240x840-1636d70e11527f212bebb67d794a78c1

Przedni panel to 5.2-calowy wyświetlacz LCD IPS Triluminos o rozdzielczości Full HD (1920 x1080 pikseli), który prezentuje się po prostu świetnie. Głębia kolorów i kąty widzenia są na naprawdę wysokim poziomie. Nad ekranem znajduje się aparat 2.2Mpix. Warto zwrócić uwagę również na dwa głośniki zainstalowane są na froncie.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej