WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Red Dead Redemption 2 dostanie apkę na smartfony

Wygląda na to, że Rockstar zapożyczy od Bethesdy coś, co stanowiło niemałą gratkę przy zabawie w Fallout 4. Innymi słowy, wyczekiwany od wielu miesięcy Red Dead Redemption 2 dostanie apkę na smartfony.

Wydawać by się mogło, że deweloperzy powoli odchodzą od ułatwiania rozgrywki graczom i podawania im wszystkiego na talerzu. Rzecz jasna ciągle w formie opcjonalnych ustawień (patrz tryb eksploratora w najnowszym Assassin’s Creed), ale idzie to w dobrą stronę. A co może być lepsze od podróżowania po Dzikim Zachodzie bez interfejsu, czyli w jak najbardziej imersyjnym stylu? Taką opcje zapewni specjalna aplikacja „Companion App” na telefony z systemem iOS oraz Android.

Ta wejdzie na rynek wraz z debiutem Red Dead Redemption 2, czyli już za dwa dni (26 października). I umożliwi połączenie się z wersją gry na konsoli w czasie rzeczywistym. Sprowadzi się to więc do dwóch trybów – wyświetlania statystyk Artura Morgana (oraz tych z Social Club) albo mapy z możliwością ustawiania znaczników na bieżąco. Oczywiście połączenie aplikacji na telefon nie wymusi na nas wyłączenia interfejsu gry.

Oczywiście kwestią sporną pozostaje to, czy odrywanie oczu od monitora nie będzie zaburzało wspomnianej wcześniej imersji, ale taki „gadżet” i tak będzie warty wypróbowania.

Czytaj też: Nowe szczegóły na temat Red Dead Redemption 2!

Źródło: VG247
Zdjęcia: VG247