WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Red Dead Redemption 2 zaliczy opóźnienie!

Łzy, smutek i niedowierzanie. Rockstar Games nie wyrobi się z wypuszczeniem Red Dead Redemption 2 w świat, jeszcze w 2017 roku. Przyjdzie nam poczekać jeszcze troszkę dłużej. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, nieprawdaż?

W 2013 roku na PS3 oraz Xbox 360 ukazało się GTA V. Cztery lata przerwy między kolejnym tytułem autorstwa Rockstara, wydawało się zbyt cudownym scenariuszem, ale jak się okazuje był on nie do spełnienia. Producent przesuwa bowiem premierę kontynuacji kultowego Red Dead Redemption na wiosnę 2018 roku. Na początku ma się on ukazać na PS4 oraz Xbox One. Posiadacze PC-tów muszą za to jak na razie żyć w sporej niepewności, bo wersja na ich platformy nie została jeszcze zapowiedziana. Nie jest to jednak niewykluczone.

Rockstar napisało w oświadczeniu, że Red Dead Redemption 2 to pierwszy tytuł, który od całkowitych podstaw budowany jest w oparciu o konsole obecnej generacji. Dlatego też twórcy potrzebują trochę czasu, żeby zapewnić jak najlepsze doświadczenia dla swoich fanów. Studio dodało, że jest im niezwykle przykro z powodu obsuwki, ale wyznają oni zasadę wypuszczania gry, dopiero gdy ta jest w 100% gotowa. W ramach rekompensaty otrzymaliśmy kilka screenshotów, a twórcy obiecują też, że w lato otrzymamy sporą garść informacji na temat Red Dead Redemption 2.

Czy opóźnienie premiery gry jest naprawdę aż tak tragiczną wiadomością? Patrząc na stan techniczny niektórych produkcji po premierze (spoglądam na Ciebie, Andromedo!), kilka dodatkowych miesięcy na dopieszczenie kodu jest dość mile widziane. Rockstar widzi potrzebę zagospodarowania sobie większej ilości czasu, więc zamiast wypychać niedokończony babol, po prostu dają sobie więcej czasu. Jeśli ich finalny produkt będzie pozbawiony całej masy denerwujących bugów, to te dodatkowe miesiące będą warte tego oczekiwania.

źródło i zdjęcia: venturebeat.com