WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Red Dead Redemption 2 zaliczył rekordowe otwarcie weekendowe

Każdy kolejny news o najnowszym dziele Rockstara przybliża mnie do zakupu PlayStation 4, ale nadal łudzę się na wersję na PC. Jakość tej produkcji rozgrywającej się na Dzikim Zachodzie jest widoczna nawet po statystykach sprzedażowych. Okazało się bowiem, że Red Dead Redemption 2 zaliczył rekordowe otwarcie weekendowe wszechczasów, ale wyłącznie w segmencie rozrywkowym.

Dziś poinformował o tym sam Rockstar, który wykorzystał potęgę drzemiącą w marketingu, przywłaszczając sobie miano twórców „największego rozrywkowego otwarcia weekendowego w historii”. Oznacza to mniej więcej tyle, że sprzedaż przekładającą się na 725 milionów dolarów ceny detalicznej na całym świecie pobija np. Grand Theft Auto V z okrągłym miliardem dolarów. Warto jednak zaznaczyć, że w obu przypadkach mowa o sprzedaży w pierwszych trzech dniach po premierze, więc Rockstar Games zgrabnie lawiruje w swoim oficjalnym oświadczeniu dookoła tego, czy zawłaszczenie takiego tytułu jest w zupełności poprawne.

Red Dead Redemption 2 zaliczył rekordowe otwarcie weekendowe

Nie można się jednak sprzeczać z tym że Red Dead Redemption 2 jest istnym majstersztykiem, które pod kątem zawartości podbiło podobno nawet GTA V… i niejednego RPGa. Już dziś możemy pochwalić go za zapewnienie wydawcy (Take-Two) m.in.:

  • Największego otwierającego weekendu w sprzedaży detalicznej we wszystkich wydaniach rozrywkowych;
  • Drugiej największej premiery (na przestrzeni trzech dni) w sprzedaży detalicznej we wszystkich wydaniach rozrywkowych;
  • Tytułu największego dzieła rozrywkowe w 2018 roku;
  • Bycia najczęściej zamawianą pełną grą kiedykolwiek w PlayStation Network;
  • Najobfitszej sprzedaży dnia pierwszego po premierze w PlayStation Network;
  • Najbardziej chodliwym towarem przez trzy dni sprzedaży w PlayStation Network w historii.

Czytaj też: Aplikacja na smartfony zdradziła Red Dead Redemption 2 na PC

Źródło: Businesswire