WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Red Dead Redemption 2 zmierza podobno na PCty

Red Dead Redemption 2 jest z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. Dzieło Rockstara, m.in. twórców GTA: V już 26 października z pewnością przyciągnie masę graczy na Xbox One i PlayStation 4. Ale gdyby pojawiła się również na komputerach osobistych?

Wtedy wyniki sprzedażowe oczywiście skoczyłyby w górę o kilkanaście ładnych procent. O bazie stałych graczy nie wspominając. Rockstar jednak nie ujawnia żadnych informacji o wersji Red Dead Redemption 2 na PCty… co szczęśliwie dla nas poruszył jeden z byłych deweloperów na swoim profilu w serwisie LikedIn. W nim zamieścił informacje, że Red Dead Redemption 2 zmierza nie tylko na PS4, Xbox One, ale również na komputery osobiste. Oczywiście programista mógł po prostu pomylić się przy wypełnianiu formularza ze swoimi osiągnięciami albo nieświadomie potwierdził wcześniejsze domysły.

Te powstały od razu przy ogłoszeniu, że w Red Dead Redemption 2 pojawi się tryb multiplayer. Jednak dosyć specyficzny, bo komunikacja i wchodzenie w interakcje z innymi graczami będzie przypominało to w GTA: V. Mówimy tutaj o grze zdobywającej rekordowe wyniki sprzedażowe i cieszącą się ogromną popularnością, co (wybaczcie wszyscy fani konsol) nie byłoby możliwe bez wersji na PCty, która w promocjach na Steamie często ląduje w top 10 najchętniej kupowanych gier. A więc Red Dead Redemption 2 na PCty? Według mnie tak, ale na oficjalne informacje przyjdzie nam poczekać.

Źródło: VG47