WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Reddit wprowadza ograniczenia na dostosowywanie subredditów

Jedną z największych zalet serwisu społecznościowego Reddit są subreddity – podkategorie, na których gromadzą się konkretne grupy ludzi, zainteresowane – na przykład – sportem, grami wideo czy remontowaniem domów. Wygląda na to, że administratorzy serwisu zamierzają przemeblować sposób dostosowywania subredditów do własnych potrzeb.

To, co czyni Reddit wyjątkowym, to właśnie różnorodność i niezależność subredditów, na przekroju których możemy spotkać zupełnie różne grupy ludzi zainteresowane kompletnie innymi tematami. Do tej pory, administratorzy serwisu pozwalali moderatorom działów mocno ingerować w ich „wystrój”, zmieniając stopki, kursory i tym podobne, poprzez edycję CSS. Już wkrótce taka możliwość przestanie być dostępna, a zamiast tego Reddit wprowadzi konkretne narzędzie do customizacji wyglądu subredditów. Dla osób mniej zaawansowanych w programowaniu będzie to rozwiązanie znacznie bardziej przystępne, ale pozostali obawiają się, że ograniczy to możliwości wpływania na design podkategorii.

Pozostawienie CSSa otwartym na edycję ze strony moderatorów wprowadzało znaczną elastyczność, dzięki którym subreddity mogły tak znacząco się od siebie różnić. CEO Reddita, Steve Huffman, zauważył jednak, że ma to i swoje złe strony – moderatorzy muszą wiedzieć, jak programować w CSS, a efekty modyfikacji w większości nie wyświetlają się na urządzeniach mobilnych, a według statystyk to z nich nabijana jest połowa wyświetleń Reddita.

Narzędzia do modyfikacji stylu subredditów pojawią się jako część „przeprojektowania wizerunku strony”, na co nie nałożono jeszcze konkretnej daty premiery, ale według Huffmana to kwestia miesięcy.

źródło: theverge.com | zdjęcie: howtogeek.com