WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Reddit zebrał 200 milionów dolarów, aby przebudować swoją stronę

Po ostatniej fazie finansowania, w czasie której Reddit zebrał 200 milionów dolarów, strona ta stała się warta około 1,8 miliarda dolarów. Przypływ finansowy zostanie wykorzystany, aby przebudować stronę główną popularnego serwisu.

W ostatnim wywiadzie dla Recode, współzałożyciel i CEO Reddita Steve Huffman przyznał, że ich serwis robi wrażenie starego, a oni nie chcą być powiązani z tym przymiotnikiem. Jego zdaniem, kiedy nowi użytkownicy logują się na stronę, chcą mieć lepszy obraz tego, co i gdzie jest, a także w jakim celu.

Huffman powiedział, że ich programiści dosłownie przepisują część kodu strony, z którego spory kawałek jest ponad dziesięcioletni. Recode dane było zobaczyć wczesną wersję nowego designu i ich zdaniem, przypominał on, to co oferuje Twitter lub Faceebook ze swoją niekończącą się ścianą zawartości, porozbijaną w „karty”.

Zebranie pieniędzy na to, aby przebudować komputerową wersję strony w czasach, kiedy mobilność jest wszystkim może wydawać się nieco zastanawiającym ruchem, ale według Huffmana 80% z 300 milionów miesięcznych odwiedzeń strony odbywa się z przeglądarki internetowej w komputerze.

Nie wszystkie pieniądze zostaną jednak przeznaczone na zmianę designu, bo część pójdzie na rozwój technologii wideo. W swoim czasie, Reddit miałby stać się ważnym konkurentem na rynku wideo i reklam, ale dla Huffmana zarabianie pieniędzy nie jest priorytetem. Dodatkowo, nie wypowiedział się on na temat przychodów ze strony, ale rzekomo Reddit nie jest jeszcze zyskowny.

źródło: techspot.com