55-letni pszczelarz zapisał się w historii jako człowiek pokryty największą ilością pszczół na świecie. Niejaki Gao Bingguo sprawił sobie szykowne ubranko wykonane tylko i wyłącznie z tych tych pracowitych stworzonek.

pszczelarz915b4eb7567e99d88a805b5c1e4b85d7_650x

Na mężczyźnie umieszczono wpierw sporą ilość królowych, w celu przywabienia robotnic. Pudełka z robotnicami postawiono pod jego nogami, przez co owady powoli wpełzały coraz wyżej po ciele, opatulając go żywym, cieplutkim kokonem (ważącym w fazie końcowej prawie 110 kg!).

AP_bee_record_03_jef_150526_4x3_992

Przez cały czas trwania tej zabawy (prawie cały dzień), Gao musiał palić papierosy, aby odpędzić owady próbujące wedrzeć mu się do ust i nosa. Został użądlony ok. 2 tysięcy razy (mimo iż – jak sam twierdzi – po tylu latach pracy z pszczołami jest odporny na ich jad, to i tak musiał wziąć kąpiel dla złagodzenia bólu), zaś temperatura jego ciała wzrosła w pewnym momencie do koszmarnego poziomu 60 stopni Celsjusza.

Gao Bingguo twierdzi, że zrobił to wszystko po to, aby „pierwszy raz w życiu poczuć, że żyje”.

To oczywiście wielkie osiągnięcie, ale oglądając takie próby bicia Rekordu Guinessa, można dojść do wniosku, że niektórzy ludzie mają chyba zbyt wiele wolnego czasu…

[źródło: abcnews.go.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!