WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Remaster trylogii Tomb Raider trafi na Steama

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać gier Tomb Raider, a zwłaszcza pierwszych części przygód pani archeolog. Choć nie jestem fanem przygodówek, to jestem w stanie dostrzec jeden… nie, dwa powody, dlaczego swojego czasu była to naprawdę popularna seria. Okazało się, że wkrótce otrzyma remaster, więc wielu będzie w stanie przypomnieć sobie młodzieńcze lata w nieco świeższym wydaniu.

Na początek warto wspomnieć, że dotychczasowa trylogia Tomb Raider na Steamie jest jedynie portem z DOSa, co przysparza z emulatorem więcej problemów, niż zabawy. Mowa oczywiście o Tomb Raider, Tomb Raider II i Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft, których remastery mają pojawić się w najbliższym czasie. Te będą bazować na wersji na Androida i iOS, ale z dodatkiem wsparcia dla dzisiejszych standardów. Mowa o rozdzielczości 1080p, 60 FPSach i nowinkach technologicznych w postaci m.in. anty-aliasingu, czy rozbudowanego systemu oświetlenia. Nie zabrakło również ustawienia ”starej grafiki” oraz wsparcia dla kontrolerów i gogli wirtualnej rzeczywistości.

Jednak wspomniane remastery nie są typowymi produkcjami, za które odpowiada studio Realtech VR. Są to raczej modyfikacje, które wymagają do działania Steamowych kopii całej trylogii. Ze względu na to każdy, kto będzie je posiadał w czasie premiery, dostanie wspomniane ”mody” za zupełną darmochę. Jednak do niej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ponieważ w tym momencie ekipa pracuje nad remasterem trzeciej części Tomb Raidera. Odświeżenie wcześniejszych odsłon jest już gotowe i możecie je zobaczyć na powyższym i poniższym filmiku.

Źródło: wccftech.com