Kilka dni temu informowaliśmy Was o nadchodzących remasterach pierwszych trzech części Tomb Raider, ale ostatecznie te nie powstaną. Powód? Naruszenie praw autorskich.

Informacje o tym dotarły do nas prosto od twórców remasterów, którzy byli nawet zmuszeni wycofać wszystkie filmiki promocyjne. Okazało się, że wydawca, właściciel praw do marki, czyli Square Enix kategorycznie zabronił studiu Realtech VR realizacji projektu, który był już w praktycznie ostatnim stadium rozwoju. Ten miał oddać w ręce graczy odświeżone pod względem graficznym odsłony Tomb Raider, Tomb Raider II i Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft, które trafiłyby na platformę Steam.

Muszę przyznać, że ta wiadomość w ogóle mnie zaskoczyła, ponieważ według pierwotnych remastery miały przyjąć formę zwyczajnych modyfikacji. Te miały wymagać podstawowej wersji gry, których właściciele otrzymaliby wspomniane ”mody” za darmo. Oznacza to tyle, że reszta byłaby zmuszona wyłożyć na nie jakąś kwotę, co równałoby się z kupnem regularnej gry ze sklepu Steam. Na dodatek Square Enix twierdzi, że studio Realtech VR nawet nie poprosiło ich o zgodę na wykorzystanie marki. Ze względu na to decyzja wydawcy jest jak najbardziej uzasadniona.

Źródło: guru3d.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!