WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Renault Trezor zostanie w październiku zaprezentowany w Polsce

Samochód, który oddycha – tak przez niektórych nazywany jest Trezor. Oficjalnie zostanie on zaprezentowany w Polsce na targach Warsaw Home, które odbędą się w dniach 6-8 października.

Skąd takie określenie auta od Renault? Wlot powietrza w masce zaprojektowano w kształcie plastra miodu. Zapewnia to zmienną geometrię wlotu powietrza oraz poruszaja się podczas jazdy. To właśnie sprawia wrażenie, jakby samochód oddychał. Trezor posiada także elementy charakterystyczne dla nowego designu Renault. Są to między innymi proste, płynne linie, ciekawy kształt nadwozia czy przednia światła w kształcie litery C. Samochód posiada silnik elektryczny, który pozwala na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie 4 sekund.

Auto zostało wyróżnione w wielu konkursach. Otrzymało ono między innymi tytuł najpiękniejszego samochodu koncepcyjnego Konkursie Elegancji Villa d’Este, tytuł najlepszego najlepszego samochodu koncepcyjnego roku na Międzynarodowym Festiwalu Motoryzacji w Paryżu czy Car Design Award przyznawaną w Genewie. Auto zapowiada się więc znakomicie i serdecznie zapraszam na Warsaw Home, gdzie będziecie mogli sami je ocenić.

Źródło: Materiały prasowe