WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

RetroArch na Nintendo Switch to emulator wszystkiego

RetroArch to potężne narzędzie do emulowania gier na Nintendo Switch. PlayStation Portable na „pstryku”?  Żaden problem!

RetroArch to prawdziwy kombajn. Oprogramowanie tak naprawdę łączy sporą liczbę emulatorów i umożliwia w miarę proste zarządzanie nimi. Dotychczas ten programik działał na PlayStation Portable, PlayStation Vita oraz sprzętach opartych o Raspberry Pi. Teraz autorom udało się przeportować emulator na konsolę Nintendo Switch. Co to oznacza? Od teraz każdy, kto złamie zabezpieczenia Switcha, będzie mógł bez problemu uruchamiać gry z NES’a, GameBoya, SNES’a, Segi Genesis czy PlayStation!

Pamiętajcie jednak, że zabawa wiąże się z ryzykiem. Aby uruchomić RetroArch, wymagane jest złamanie zabezpieczeń konsolki. Nintendo, od kiedy zrozumiało, że nie jest w stanie zablokować tego procederu, rozpoczęło banowanie kont. Przy okazji należy pamiętać, że podczas „odblokowywania” konsoli można doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Dla fanów gier retro oferowane możliwości emulatora będą zapewne mocno przekonujące, lecz warto się zastanowić dwa razy.

Trójwymiarowe gry na Nintendo Switch dzięki NS Glasses

Źródło: kotaku.com