Za pomocą drukarki 3D możesz wydrukować wszystko, nawet broń. Najbardziej boleśnie przekonał się o tym Yoshitomo Imura, który sam takową stworzył i został zatrzymany przez policję. Ten rewolwer stworzony został ku jego „pamięci”.

WarFairy to projektant broni, który mieszka w Afganistanie. Ostatnio na swoje konto na twitterze zaczął wrzucać niezwykłe projekty broni, które (przynajmniej jak dla mnie) przypominają te z jakichś odsłon gier Final Fantasy. Z żadnego modelu jeszcze nie strzelano, ale twórca zaznacza, że mogą one wytrzymać normalne kalibry pocisków i normalne użytkowanie. Rewolwer Imura, o który jest głównym bohaterem całej akcji, będzie zawierać metalowe części i wzmocnioną komorę wystrzałową, a przy okazji nie złamie on norm ATF.

Wydrukowanie takiego cuda nie należy do prostych rzeczy, dlatego na ukazanie się rewolweru na rynku będziemy musieli poczekać. Twórca mówi, że udostępni go „jak będzie skończony”. Trzeba powiedzieć, że design broni został wyrwany żywcem z jakiegoś anime, ale i tak wygląda naprawdę, naprawdę nieźle.

[źródło i zdjęcie: techcrunch.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej