WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Reżysera Deadpoola, Tim Miller, zajmie się także ekranizacją książki Neuromancer

Wydane w roku 1984 dzieło Williama Gibsona, Neuromancer, jest jedną z najistotniejszych książek dla ustanowienia nurtu cyberpunk tym, czym jest on teraz. Niestety, nie wpływało to na skuteczność w jej ekranizowaniu, choć może właśnie coś się w tej kwestii zmieniło.

Według doniesień Deadline, reżyser Deadpoola Tim Miller podpisał kontrakt na stworzenie filmowej adaptacji Neuromancera dla studia Fox. Wesprzeć ma go w tym procesie architekt franczyzy X-Men, Simon Kinberg.

Miller i Kinberg w oczach wielu wydają się niemal doskonałą parą do tego zadania. Obydwaj zostali sprawdzeni w bojach przez Hollywood, tworząc filmy dosyć nietypowe, a i nierzadko obdarzone atmosferą, jakiej Neuromancer będzie wymagał. Znakomita książka Gibsona opowiada bowiem o byłym hakerze posługującym się pseudonimem Case, który żyje w japońskim Chiba City. Otruty przez byłego pracownika, główny bohater traci możliwość logowania się do wirtualnego świata, fundamentalnego dla funkcjonowania w tym rzeczywistym. Na ratunek przychodzi mu były wojskowy oficer, który składa mu ofertę nie do odrzucenia – Case zhakuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, gwarantując sobie w ten sposób uzdrowienie.

Przez wiele ostatnich kilka lat z nazwą Neuromancer wiązano wielu scenarzystów i reżyserów, w tym Josepha Kahna czy Vincenzo Nataliego. W niewyjaśnionych okolicznościach ostatecznie tracili oni angaż, ale miejmy nadzieję, że tak zasłużone w Hollywood nazwiska jak Miller i Kinberg nie zostaną odsunięci od produkcji i w końcu ujrzymy kinowe przygody Case’a.

źródło: theverge.com | zdjęcie: vegard.net