WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zrób sobie selfie w Doomie

Moda na selfie doszczętnie zalała cały internet i zawładnęła resztkami pamięci aparatów. Każdy strzela sobie teraz fotkę „z rąsi”, zatem czemu Marine z Dooma miałby tego nie robić?

Osobiście nie jestem miłośnikiem mody na selfie, ba, żadnego sobie do tej pory nie zrobiłem. Godność mi na to nie pozwala. Zjawisko jednak znam bardzo dobrze, bo ciężko go nie znać, wystarczy w końcu wejść na facebooka znajomych i przejrzeć tablicę. Selfie występują też w grach, ale podejrzewam, że największym echem odbije się mod InstaDoom, którego stworzył Linguica. Pozwala on na robienie sobie zdjęć tego typu, ale w tytułach takich jak Doom czy Doom II. Nasz Marine wówczas obraca się do kamery (którą trzyma na specjalnym uchwycie), a my w tym czasie możemy zrobić fotkę praktycznie wszystkiemu, włącznie z truchłem poległego demona. Poza tym bez problemu nałożymy na fotografię pełno filtrów, dobrze znanych użytkownikom Instagrama.

To całkiem zabawna modyfikacja, która pokazuje jak staroszkolny shooter spotyka się z nowoczesnymi trendami. W sumie nie wiadomo czemu mod ten ma służyć, ale zdecydowanie przyciągnie do siebie wszystkich maniaków robienia zdjęć z ręki. Modyfikację znajdziecie w tym linku.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: doomworld.com]