WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Robot Cache – konkurent Steama oparty o kryptowalutę

Od dawna Steam jest najpopularniejszą platformą cyfrowej dystrybucji gier (i nie tylko!). Wprawdzie na rynku znajdziemy GOGa i pomniejsze platformy pokroju Origin, czy Uplay, ale wykorzystujemy je raczej z przymusu, niż opłacalności. Na horyzoncie widać jednak niemałą rewolucję w postaci Robot Cache, który zapowiada się naprawdę ciekawie.

Głównym twórcą jest Brian Fargo, który obecnie jest szefem studia odpowiedzialnego za m.in Wasteland 2. Robot Cache będzie bazował na technologii blockchain, a dokładnie na autorskiej kryptowalucie IRON, ponieważ według twórców jest to najbezpieczniejsza technologia, której podrobienie jest praktycznie niemożliwe. Pozwoli to wydawcom na zaufanie, którym będą zmuszeni obdarzyć usługi pozwalające na odsprzedanie gry. Właśnie tak, ta platforma pozwoli na odsprzedanie jakiegokolwiek tytułu za 30% ceny, z której kwota (w formie kryptowaluty IRON) zostanie przelana na konto użytkownika. Wprawdzie nie jest to najlepsze i nawiasem mówiąc, najkorzystniejsze rozwiązanie, ale co innego pozostaje nam po ograniu danej gry?

Robot Cache

Robot Cache będzie również znacznie bardziej opłacalny dla wydawców i deweloperów. Prowizja pobierana od dystrybutorów ograniczy się do 5%, podczas gdy inni dostawcy pobierają do 30% od każdej sprzedanej gry. Założyciele twierdzą, że to właśnie autorzy ponoszą największe ryzyko, dlatego trzeba ich wynagrodzić. Ponadto platforma umożliwi również oprogramowanie pozwalające na dołączenie naszego sprzętu do sieci blockchain. W nagrodę otrzymamy wspomnianą kryptowalutę Iron, do wykorzystania w sklepie.

Robot Cache

Na papierze wszystko wygląda naprawdę dobrze. Możliwość własnoręcznego ”kopania” waluty sklepowej, opcja pozwalająca na odsprzedanie gier oraz operowanie autorską kryptowalutą IRON prezentuje się o tyle ciekawie co… z reguły ich chaotyczny kurs. Do tego dochodzi możliwość podpięcia oprocentowania pod praktycznie każdą operację i przymus pozyskania chętnych do udostępnienia swoich tytułów wydawców.

Źródło: robotcache.comkitguru.net