WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Roccat Horde AIMO – walkę z ”mechanikami” czas zacząć!

Okrzyk ”FOR THE HORDE” nabiera całkowicie nowego znaczenia w świetle nadchodzącego produktu od niemieckiej firmy Roccat. Mowa o klawiaturze Horde AIMO, której jakość, wykonanie i zastosowane materiały zostały wycenione na 399 złotych. Nic w tym dziwnego — można bowiem powiedzieć, że producent planuje wytyczyć nowe standardy na rynku modeli pół-mechanicznych.

Roccat pragnie podbić serca graczy za pośrednictwem zaawansowanego systemu podświetlenia, ogromnej ilości dodatkowych klawiszy sterujących uzupełniających specjalne pokrętło oraz 5 przycisków przeznaczonych dla makr. Ponadto w modelu Horde AIMO zastosuje rozwiązanie w postaci wyspowego układu klawiszy o średnim profilu. W połączeniu ze sporej wielkości podkładką pod nadgarstki ma nadać się zarówno do pisania, jak i grania.

Jednak to mechanizm, na którym bazują główne przyciski, ma być czymś naprawdę rewolucyjnym. Te łączą w sobie cechy rozwiązań membranowych (charakterystyczna miękkość i głośnosć) oraz mechanicznych (czyli precyzję i szybkość). Ze względu na to nie bez kozery nazwano je przełącznikami ”Membranical”. Mają się cechować pracą podobną do mechanicznych rozwiązań Blue, a ich prędkość aktywacji ma być o 44% wyższa w porównaniu do typowych membranowych wersji.

Za takie nowości przyjdzie nam zapłacić 399 złotych i to już niebawem, ponieważ Horde AIMO powinna wlecieć na półki sklepowe w najbliższym czasie. W połączeniu z myszką obsługującą system AIMO będzie to naprawdę ciekawy zestaw… przynajmniej pod względem efektownego podświetlenia.

Źródło: Roccat.org