WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Nastolatku, uważaj co robisz w sieci! Rodzice coraz częściej na Facebooku

Rodzice. Kochamy ich. Jesteśmy im wdzięczni. Martwimy się o nich. Dlatego nie zawsze chcemy ich mieć wśród znajomych na Facebooku – nim mniej wiedzą, tym spokojniej śpią. Nie oszukujmy się, Nasza-Klasa podupadła nie dlatego, że była wyraźnie gorsza od Facebooka, ani dlatego, że zależało nam na kontakcie ze znajomymi z zagranicy. Portal opustoszał z powodu najazdu rodziców.

O ile pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków ma to szczęście, że ich rodzice często jeszcze podchodzą do komputerów ze sporym dystansem, to ich dzieci nie znajdą już w internecie bezpiecznego schronienia przed okiem matki lub ojca. Jak wykazało badanie Pew Research Center coraz więcej rodziców korzysta z Facebooka.

Badaniem objęto osoby z dziećmi poniżej 18 roku życia i okazało się, że w większości żyją oni życiem własnych pociech. Według badania 91% rodziców używa internetu, spośród czego 75% udziela się na portalach społecznościowych, w której to kategorii największą popularnością cieszy się Facebook.

94% spośród rodziców choć raz w życiu zapostowało, udostępniło lub skomentowało treści na Facebooku. Jeżeli natomiast chodzi o częstość korzystania z portalu – 37% matek uważa, że robi to często, z kolei spośród ojców przyznaje się do tego tylko 20%.

Okazuje się, że takie osoby bywają na Facebooku częściej niż reszta użytkowników. 75% spośród aktywnych w portalach społecznościowych rodziców loguje się na portalu codziennie, a 51% zagląda nań kilka razy w ciągu doby. Dla osób nie posiadających dzieci poniżej 18 roku życia liczby te wynoszą odpowiednio 67% i 42%.

Rodzice, według tego, co sami powiedzieli badaczom, pojawiają się na portalu Zuckerberga żeby odpowiadać na dobre wiadomości zamieszczane przez znajomych, udzielać pomocy pytającym i samemu prosić o radę. Jestem nieco zdziwiony, że zabrakło odpowiedzi „chcę spamować wszystkich tym jakie moje dziecko jest naj”.

Tak z czystej ciekawości zapytam: Gdzie przed mamą, koleżanką mamy i niepotrzebnie dodaną do znajomych nauczycielką ucieka z Facebooka dzisiejszy nastolatek?

[źródło: digitaltrends.com; grafika: whatlauderdale.com]