Rzadko który autor, umierając, nie pozostawia po sobie nieopublikowanych dzieł. Podobnie jest w przypadku Georga Romero, po którym zostało ogromne archiwum niewydanych opowieści.


Po ponad roku od śmierci cenionego pisarza rodzina, która odziedziczyła po nim majątek, chce upublicznić jego twórczość. W jednym z wywiadów żona Georga, Suzanne Desrocher-Romero ujawniła, iż artysta pozostawił po sobie blisko pięćdziesiąt scenariuszy. Większość z nich jest skończona i nadaje się jako fundamenty do ekranizacji. Aktualnie Dan Klaus kończy rozpoczęte przez pisarza tuż przed śmiercią Żywe trupy. Co więcej, według Desrocher-Romero ostatni niezrealizowany film jej męża „Road Of The Dead” nadal jest w produkcji.

Żona scenarzysty podkreśla: „George był wyjątkowo płodnym pisarzem”. Desrocher-Romero twierdzi, iż rodzina posiada 40-50 scenariuszy, pośród których naprawdę wiele jest bardzo dobrych. Suzanne przekonuje, iż jej mąż miał wyjątkowo wiele do powiedzenia i nadal tak jest. Jej nowym celem jest opowiedzieć te historie, którymi nie zdążył się z nami podzielić autor. Ponadto kobieta chce wydać „przerażający” film artysty z 1973 roku opowiadający o zjawisku ageizmu.

Bad Boys 3 został zaakceptowany przez Sony

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!