WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Rowerzyści powiedzcie „pa, pa” drogowej wysypce

Drogowa wysypka to choroba, z którą do czynienia mają chociażby rowerzyści. Powstaje ona często gdy niechroniona skóra ma kontakt z asfaltem. Przyszła pora, żeby ją pożegnać.

SCOTT tworzy koszulkę ze spodenkami, które są wzmocnione w kilku kluczowych miejscach. Ubrania wykonane są z włókna węglowego z domieszką ceramiki. Dzięki temu ubranie nie będzie spadać ze skóry, przy „prześlizgnięciu się” ciała po podłożu.

Pierwotnie tkaniny ochronne opracowane zostały przez firmę o nazwie Schoeller Textiles. Zostaną one wykorzystane w celu wzmocnienia ramion i bioder z odzieży Scott. Pokryte są wzorami cząstek ceramicznych, które służą do ochrony materiału przed tarciem wywołanym przy uderzeniu rowerzysty o drogę. Tkaniny są również odporne na rozdarcie, co dodatkowo chroni skórę. Materiały będą dodatkowo lekkie oraz elastyczne, a to dzięki włóknie węglowemu. Do tego mają antybakteryjne właściwości, co pozwoli zatrzymać nieznośny odór potu po zejściu z rowera.

Dobra, wszystko pięknie, ale jak z ceną? Zestaw można nabyć za 270 dolarów amerykańskich (koło 810zł). Jak widzicie, tanie to nie jest, ale jeżeli naprawdę często „przytulacie asfalt” to, a wysypka drogowa dopadła Was już wiele razy, to chyba warto zainwestować te pieniądze.