Internauci nie zawsze są najlepszą grupą jeśli chodzi o uczestnictwo w ankietach  na poważne tematy. Te mniej poważne również. Sprawdzają się zwykle tylko te kompletnie niepoważne. O tym, jak kiepskim pomysłem jest pytanie o zdanie internautów, przekonała się brytyjska Natural Environment Research Council, która postanowiła poszukać w internecie imienia dla nowego statku badawczego, który ma zostać zwodowany w 2019 roku.

Kosztujący 200 milionów funtów statek o wyporności 15 tysięcy ton ma być przeznaczony głównie do badania wód Antarktyki. Jednak fantazja internautów poza nazwami z tą dziedziną związanymi, jak RRS (Royal Research Ship) Ice Ice Baby, wskazywała znacznie częściej na takie z zupełnie innej beczki, jak RSS Usain Bolt, RSS Notthetitanic, czy w końcu RSS Boaty McBoatface.

W końcu, po głosowaniu internautów, wygrała Boaty McBoatface. Sam autor nazwy, były prezenter BBC, James Hand, jest zaskoczony sukcesem swojej propozycji, zwłaszcza, że do wyboru była ogromna ilość zarówno tych mniej, jak i bardziej poważnych nazw. Natural Environment Research Council nie ujawniła na razie, czy zamierza skorzystać z propozycji internautów, jednak warto nadmienić, że organizacja od początku podawała, że sieciowy plebiscyt nie jest wiążący – organizacja szuka jedynie sugestii.

[źródło i grafika: popularmechanics.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej