WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

RPG Nighthawks o wampirach zostało ufundowane

Trend na wampiry już dawno minął i wygląda na to, że nie przetrwał próby czasu, jak np. zombie. Fani gier z krwiopijcami muszą więc się zadowolić takim Vampyr… więc wieść o ufundowaniu Nighthawks może uratować ich od przeciętnych produkcji. 

Co tu dużo mówić, to idealna wiadomość dla fanów klasyka, jak np. Vampire The Masquerade: Bloodlines. Wczoraj zakończyła się bowiem kampania na Kickstarterze, w której to Nighthawks osiągnął niemały sukces. Aż 3934 fundatorów otworzyło swoje portfele i łącznie zebrało 136128$ z wymaganych 125 tysięcy dolców do realizacji projektu. Za niego będzie odpowiadało studio Wadjet Eye Games z Dave’m Gilbertem na czele, które ostatnio wydało całkiem zacną przygodówkę Unavowed.

Nighthawks ma być nowoczesną, ale tekstową grą o wampirach, która ewidentnie czerpie garściami z produkcji takich jak Bloodlines, czy Sunless Sea. Pod typowe „triple A” raczej jej nie zaliczymy, ale swoją niezależnością może przypaść do gustu wielu. Twórcy twierdzą, że z premierę uda im się zorganizować w maju 2020 roku, więc po przeczytaniu tego newsa zapomnicie pewnie o Nighthawks na kolejny rok. Może nawet i dwa, jeśli Wadjet Eye Games powinie się na czymś noga. Jednak szansę na dobrą produkcje są całkiem spore – fani wiedzieli przecież za co płacą i jeśli twórcy po prostu dotrzymają obietnic, to osiągną przynajmniej niewielki sukces.

Nowe ujęcia z remaku System Shock

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: Kickstarter