WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Promocje

Ruszcie szare komórki w grze Fez za darmo

Niezależne produkcje mają w sobie „to coś”, „to coś”, na co muszą wpaść twórcy, którzy braki w grafice i zaawansowaniu produkcyjnym muszą załatać pomysłem, który po prostu „zażre”. Takim właśnie tytułem jest dostępny od dziś za darmo na platformie Epic Games Fez, w którym ruszycie swoje szare komórki. 

Czytaj też: O co chodzi w Death Stranding – w końcu rozumiemy fabułę gry

Fez jest naprawdę wyjątkowy, jak na dosyć prostą grę w 2D, która bawi się konwencją świata w trójwymiarze, który zdecydowanie nie powinien taki być. Nasze zadanie? Jego Wam nie zdradzę, ale jeśli ciekawi Was sama rozgrywka, to ta ma w sobie jakieś delikatne elementy zręcznościowe, ale przede wszystkim logiczne, wymagając od nas często niekonwencjonalnego myślenia. Jak czytamy w opisie:

Gomez to dwuwymiarowe stworzenie w dwuwymiarowym świecie. Ale czy na pewno? Kiedy Gomez odkrywa istnienie tajemniczego trzeciego wymiaru, udaje się w podróż na skraj czasu i przestrzeni. Eksploruj trójwymiarowe budowle z czterech klasycznych dwuwymiarowych perspektyw.
Co jednak najlepsze, grę Fez zgarniecie już za darmo w ramach promocji na Epic Games Store. Ten będzie dostępny w sklepie od dziś (22.08) od godziny 17:00 przez cały następny tydzień i szczerze polecam jej wypróbowanie.

Czytaj też: Jasne, że możecie walczyć z władzą w Cyberpunk 2077… ale władza wygra

Źródło: Popular Mechanics