Nie tak dawno informowałem Was o pierwszych zdjęciach niereferencyjnego modelu RX Vega 64 Devil od PowerColor, a już teraz w brytyjskim sklepie pojawiła się oferta przedsprzedaży owej fabrycznie podkręconej karty graficznej.

Na początek małe przypomnienie. RX Vega 64 Devil OC to iście diabelska propozycja od tajwańskiej firmy, której laminat pomimo powiększenia nie doczekał się żadnych zmian. Zwiększenie powierzchni PCB miało na celu umożliwienie zamontowania układu chłodzenia, który zajmuje aż trzy sloty. Ciepło gromadzone przez aluminiowy radiator z szeregiem heatpipe jest rozpraszane przez trzy wentylatory, co według producenta wystarcza do utrzymania zegarów.

À propos zegarów. Propozycja od PowerColor może pochwalić się najwyższymi do tej pory taktowaniami wśród autorskich modeli. Tak więc rdzeń osiąga 1417 MHz oraz 1607 MHz w trybie boost, a pamięć HBM2 przystała na standardowe 1890 MHz. Różnice są całkiem wysokie, ponieważ zegary referencyjnego GPU wynoszą kolejno 1247 MHz i 1546 MHz. Prócz tego RX Vega 64 Devil OC posiada dwa złącza HDMI i DisplayPort oraz przełączniki DIP odpowiadające za podświetlenie karty oraz wybór jednego z trzech BIOSów.

Nieco gorzej prezentuje się cena sięgająca 666€ (589.99£). Nie jest to najkorzystniejsza wycena, ponieważ za 200 zł więcej możemy dostać jeden z podstawowych wariantów GTX 1080 Ti.

Źródło: overclockers.co.uk

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej