WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kiedy na rynek trafią procesory Intel Coffee Lake?

Fani bardzo wyczekują 8 generacji procesorów. Nowe jednostki mają pokonywać Ryzeny w szczególności w grach. Z pewnością też warto poczekać na ich premierę bowiem powinny spaść ceny starszych konstrukcji. Jednakże kiedy ona będzie miała miejsce?

Przecieki sugerują, że procesory mają trafić do sprzedaży już na początku października. Najprawdopodobniej będzie miało to miejsce 5.10 – wtedy też premierę będa miały płyty główne Z370. Serwis Videocardz pokazał pierwszy filmik z płytą ASRock Z370 oraz MSI Z370 Godlike i tam także widoczna jest owa data. Została ona także potwierdzona przez jeden ze sklepów, który pokazał datę premiery Core i7 8700K.

8 generacja będzie pierwszą, w której Intel wprowadzi do sprzedaży 6 rdzeniowe konstrukcje oraz tanie czterordzeniowe. Wspomniany wcześniej 8700K to flagowy model, który ma ponownie pokazać kto rządzi na rynku. Póki co nie słychać nic o odpowiedzi AMD na Coffee Lake. Może się okazać, że będzie ona niepotrzebna bowiem procesory będą niewiele lepsze od obecnej generacji. A jak Wy obstawiacie?

Źródło: https://www.kitguru.net/