WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ryzen R5 1600X niszczy konkurencję w benchmarku

Widzieliśmy już wyniki wydajności wyższych modeli Ryzen. Tym razem do sieci wyciekło zdjęcie mówiące nam trochę o wydajności Ryzen R5 1600X.

Jest to procesor zawierający 6 rdzeni i cenowo plasuje się w segmencie, do którego sięga wiele osób. Posiada on zegar na poziomie 3,4 GHz (3,7 GHz w trybie turbo) oraz jest wyposażony w funkcję XFR (automatyczne podkręcanie). Wyniki uzyskane zostały w benchmarku wbudowanym w cpu-z i robią one wrażenie.

Ryzen R5 1600X znacznie przebija wydajnością 6 rdzeniowego Broadwell-E w teście Single Thread. W Multi Thread Ryzen niszczy konkurencję. Ma on wydajność na poziomie 5960X, który jest około 4 razy droższy od prawdopodobnej ceny R5 1600X. Wyniki te zdecydowanie robią wrażenie.

Należy pamiętać jednak, że nie znamy procedury testowej. Możliwe, że były różnice w platformie czy wyniki mogły zostać sztucznie podbite. Jednakże im bliżej premiery procesorów Ryzen, tym robi się ciekawiej. Jeśli tego typu wyniki zostaną potwierdzone na premierę, to Intel będzie musiał zareagować znaczącą obniżką cen swoich procesorów.

Źródło: http://www.eteknix.com/