WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Rząd Wielkiej Brytanii przerzuci się na usługi Google

Wiele musiałoby się w przemyśle komputerowym zmienić, aby Microsoft przestał być liderem na rynku. Ich komputery i usługi możemy spotkać na każdym kroku, w tym choćby w siedzibach władz brytyjskich. Dzięki Google ma to się jednakże wkrótce zmienić.

Wszystko to za sprawą decyzji HMRC, czyli wydziału brytyjskiego rządu odpowiedzialnego choćby za pobieranie podatków, które zdecydowało, że nadeszła pora, aby Google pokazało co ma do zaoferowania w sprawie komputeryzacji. Dzięki temu HMRC jest pierwszym departamentem, który wyłamuje się ze współpracy z Microsoftem.

Zmiana ta wpłynie na pracę 70 tysięcy pracowników, którzy dołączą do kolejnych 2500 aktualnie korzystających z kont Gmail. Wciąż jednak jest to zaledwie ułamek całości, bowiem do ewentualnego przeniesienia na usługi Google czeka 450 tysięcy zatrudnionych. Zmiana będzie więc raczej długim procesem, a nie gwałtowną rewolucją.

Świadczy to o tym, że potęga Microsoftu w sprawach biznesowych powoli zaczyna się wyczerpywać. Brytyjskie władze zdają się obecnie bardziej ufać mechanizmom Google w kwestii bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy słusznie, bo wielokrotnie mieliśmy już dowody na to, że współpraca z chmurą, na którą przecież Google prężnie stawia (zresztą nie oni jedni…), może skończyć się źle, szczególnie, jeśli chodzi o magazynowanie w niej „delikatnych” informacje, dotyczące danych osobowych.

[źródło: eteknix.com, zdjęcie: infosecnotes.com]