WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Rzut oka na kabel Xtorm Solid Blue USB-C

Kabel USB może być totalnie zwykły – po prostu działać i to tyle. Natomiast może one też być wyjątkowo wytrzymały. Właśnie to ostatnie wymaganie spełnia seria Solid Blue od Xtorma. Dzisiaj przyjrzymy się kablowi USB Type-C.

Kabel został zapakowany w standardowe dla Xtorma pudełko. W środku znajduje się tylko on i dobrze, bo żadne dodatki nie są kompletnie potrzebne. Producent jest też bardzo pewny swojego produktu, bowiem gwarancja jest dożywotnia.

Blue Solid ma długość 1 metra. Z jednej strony kończy się on standardowym wejściem USB a z drugiej Type-C. W sprzedaży są także kable z innymi końcówkami, więc możecie wybrać taki, jaki Wam akurat jest potrzebny. Zgodnie z nazwą kabel jest niebieski, ale posiada też czerwone wstawki. Został on wykonany z kompozytu zawierającego nylon oraz włókno DuPont Kevlar. Takie materiały mają mu zapewnić niezwykłą wytrzymałość. Warto też wspomnieć o technologii XFLEX, która zapewnia, że przy końcówkach kable są zginane. Kabel został sprawdzony pod względem ekstremalnego zginania – wytrzymał on podobno ponad 30 tysięcy razy takich prób.

Testy i podsumowanie Xtorm Solid Blue

Kabla używałem razem ze smartfonem Samsung Galaxy A5 2017. Tempo ładowania i przesyłu danych było takie samo jak w przypadku oryginalnego kabla, więc jest bardzo dobrze. Starałem się go także wielokrotnie zginać, wyginać czy podnosić nim lżejsze rzeczy – nic z Blue Solid się nie stało. Przetrwał on wszystkie próby i użytkowanie wiec można rzeczywiście powiedzieć, że dożywotnia gwarancja nie jest dana na wyrost.

Xtorm Solid Blue USB-C kosztuje około 20 euro, czyli około 90 zł. Cena jest wysoka, ale kupując taki kabel, mamy pewność, że posłuży on nam na całe życie. Jest on fenomenalnie wykonany, odporny na zginanie czy dziwne wyginanie. Sam transfer danych czy prędkość ładowania nie różni się od oryginalnych kabli dodawanych do smartfonów. Jeśli często psują Wam się kable i musicie je dokupowywać, to warto raz zainwestować w serię Solid Blue i mieć pewność, że nic się z nim nie stanie.