Plecaki zawsze były i będą ważne w przenoszeniu naszych rzeczy, dobytku i czasem tajemnic. Im bardziej technologia idzie do przodu, tym plecaki przechodzą również wewnętrzne reformy pod nowe urządzenia takie jak laptopy. Ja jestem fanem plecaków i właściwie nie wyobrażam sobie bez nich życia. Laptopy kupuję ze względów mobilnych, dlatego też wolę nosić je w plecaku, jest to poręczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. I choć akurat mój laptop się w nim nie mieści (MSI GE72VR), to postarałem się dla Was sprawdzić go pod różnym kątem.

Plecak zapakowany został w przezroczystą folię, a wraz z nim otrzymujemy tylko zawieszkę informująca o nazwie produktu. Zebu ma gwarancję wynoszącą 24 miesiące.

Tył plecaka został wykonany z pianki, która ma za zadanie polepszać wentylację i sprawiać, że jego noszenie będzie wygodne. Jest on teoretycznie w stanie zmieścić laptopa o rozmiarze do 15,6 cala, także mają się w Zebu znajdować dodatkowe przegródki na książki, wizytówki czy inne tego typu rzeczy. Jego wymiary to 330 mm x 100 mm x 480 mm i został on wykonany z Poliestru 300D.

Teraz przedstawię Wam krótki opis produktu ze strony Media Markt, zobaczymy, jak ma się opis do rzeczywistości.

Plecak Natec Zebu to doskonałe rozwiązanie do pracy, na uczelnię lub do szkoły. Ten lekki i smukły plecak z łatwością pomieści laptopa, książki, dokumenty, czy drobne akcesoria. Plecak wykonano z mocnego materiału w klasycznym czarnym kolorze. Nowoczesny design podkreślają elementy o metalowym wykończeniu, które nadają plecakowi uniwersalnego i zarazem eleganckiego wyglądu.

Prawdą jest, że materiał jest twardy, testując go, starałem się, by warunki, w których go mam były różne i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z rezultatów, gdyż plecak nie doznał żadnych uszczerbków. Co do jego wyglądu, faktycznie jest elegancki, czerń dobrze kontrastuje z metalowymi elementami. Za to co do jego smukłości i pojemności mógłbym mieć zastrzeżenia. Może wynika to z tego, że sam wiele noszę, więc kupuję sobie duże plecaki, a ten nie mógł pomieścić zakupów z biedronki, które miały mi starczyć na dwudniową wyżerkę i śniadania do pracy. Kolejną, w moim odczuciu, wadą jest znowu chyba właśnie ta jego smukłość, ponieważ gdy chciałem otworzyć i coś wyciągnąć lub coś wsadzić trzymając go na jednym ramieniu, a nie kładąc go na ziemi był niewygodny i oporny. A przecież każdy chyba miał sytuację, kiedy nie chciał kłaść plecaka na brudnej powierzchni. Dużym pozytywem, który zauważyłem, jest jego lekkość.

Podsumowując: plecak polecam wszystkim tym, którzy noszą niewiele przedmiotów, właśnie na uczelnię, czy do pracy, gdzie zabieramy ze sobą jakieś dokumenty, sprzęt, czy drobne rzeczy. Nie polecam go jednak osobom wymagającym, które korzystają z plecaka nie tylko do trzymania osobistych rzeczy, ale także do przenoszenia zakupów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!