WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Rzut oka na szkło i folię ZAGG InvisibleShield Glass oraz HD Dry

Każdy z nas chce chronić swój telefon przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Jedną z takich możliwości jest zastosowanie szkieł ochronnych. ZAGG przygotował dla Was dwie ciekawe opcje. Zobaczcie, jak one się sprawują w wersji dla Samsunga Galaxy S7.

InvisibleShield Glass

Pierwszy produktu jest szkłem ochronnym (jak sama nazwa wskazuje). Wraz ze szkłem otrzymujemy instrukcję oraz dwie szmatki. Są one potrzebne do dokładnego wyczyszczenia ekranu przed nałożeniem szybki. Samo nakładanie jest bardzo proste. Po wyczyszczeniu należy odkleić jedną część ochrony ze szkła, przyłożyć do telefonu, przycisnąć na środek i oderwać drugą część. Na samym końcu należy jeszcze pozbyć się bąbelków powietrza za pomocą szmatki.

Samo szkło posiada dożywotnią gwarancję. Jest ono w pełni przezroczyste więc nie powinno być różnicy w odbiorze kolorów z ekranu. Szkło chroni przed tłuszczem, zarysowaniami czy przed stłuczeniem. W szczególności ta pierwsza ochrona robi różnicę – odcisków palców znacznie mniej pozostaje na ekranie. Po dłuższym używaniu szkła zdecydowanie było widać różnicę w czystości ekranu w stosunku do jego braku. Glass jest naprawdę porządnie wykonane oraz nie mam wątpliwości co do jego jakości. Po nałożeniu na telefon czuć lekką różnicę, jednakże szybko się można do niej przyzwyczaić. Podczas używania telefonu z tym szkłem często zapominałem, żę jest ono założone. Ta wersja ochrony telefonu kosztuje około 35 Euro więc około 150 zł. Moim zdaniem będą to bardzo dobrze wydane pieniądze.

InvisibleShield HD Dry

Drugie a akcesorii to folia ochronna. Wraz z nia otrzymujemy instrukcję, dwie szmatki oraz plastikową rzecz służącą do montażu. Podobnie jak w przypadku wersji szklanej, montaż jest dosyć. Na początku należy oczyścić ekran za pomocą szmatek. Następnie należy oderwać ochronę, dopasować folię do spodu smartfona i dociskając dołączonym plastikiem kłaść folię na ekran. Na samym końcu można oderwać drugą część ochronną HD Dryi jest gotowe.

Folia także posiada dożywotnią gwarancję. Jest ona bardzo dobrze dopasowana do smartfona. Oczywiście należy się do niej przyzwyczaić jednakże odbywa się to bardzo szybko – folia w ogóle nie przeszkadza w użytkowaniu. HD Dry posiada opcję samoregeneracji. Oznacza to, że jeśli powstaną jakiekolwiek zadrapania czy zarysowania to folia powinna się zregenerować a wszelkie wady zniknąć. Także posiada ona 100% przezroczystość dzięki czemu nie modyfikuje ona kolorów ekranu. Podczas użytkowania nie miałem z nią żadnych problemów. Bardzo szybko zapomniałem, że została założona a czystość ekranu uległa pozytywnej poprawie. Oczywiście nie jest to jakość szkła, jednakże i tak jest bardzo dobrze. HD Dry kosztuje około 20 Euro czyli 85 zł. Jeśli szukacie dobrej ochrony dla ekranu a nie chcecie płacić ogromnych pieniędzy tak jak za poprzednika to z pewnością będziecie zadowolenie z zakupu.