WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

S.T.A.L.K.E.R. 2 z premierą w 2021 roku

Wczoraj w sieci pojawiła się strona gry S.T.A.L.K.E.R. 2, która jest jednocześnie mini-zapowiedzią kolejnej odsłony popularnej serii. W przesiąknięte radioaktywnością powietrze postrzelamy jednak dopiero za 3 lata.

I to w sumie tyle z kluczowych informacji, bo nadal nie posiadamy żadnych szczegółów na temat kontynuacji przygód poszukiwaczy-stalkerów na terenie Zony. Wiemy tylko tyle, że za produkcje będzie odpowiadać dotychczasowy twórca trzech poprzedników, czyli czeskie studio GSC Game World. Jako że do debiutu w 2021 roku pozostało jeszcze odrobinę czasu, to śmiem wątpić, czy na nadchodzącym E3 pojawią się jakiekolwiek pokazy. Ale kolejna dawka informacji? Kto wie?

Warto przypomnieć, że S.T.A.L.K.E.R. 2 posiada dosyć burzliwą historię. Jego pierwsze zapowiedzi pojawiły się już w 2010 roku i zaraz po tym sieć zalała masa plotek na temat domniemanej utraty praw przez studio, jego bankructwie, zatrzymaniu prac nad grą, a nawet częściowym rozpadem ekipy deweloperów. W 2012 kwestia czwartej odsłony stanęła pod znakiem zapytania, który przeszedł do historii dopiero po 6 latach. Właśnie tak, wczorajsze pojawienie się oficjalnej strony jest pierwszym konkretem od naprawdę długiego czasu. Pozostało nam więc mieć nadzieję, że tym razem GSC Game World dopnie swego.

Źródło: TechPowerUp