WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Samochód elektryczny Lucid Motors rozpędził się do 379 km/h

Na wytwory firmy Lucid Motors zaczyna się oglądać coraz więcej osób i nie zmieniło się to wraz z najnowszymi dokonaniami prototypu Alpha Speed Car, który to najpierw wykręcił 349 kilometrów na godzinę na torze testowym w Ohio, a później jeszcze przebił tę wartość.

Jest to wartość wyjątkowo imponująca, szczególnie biorąc pod uwagę, że samochody elektryczne są znane raczej z wgniatającego w fotel przyspieszenia, a nie rozwijania jakichś rzucających na kolana prędkości na dłuższym dystansie.

Podczas ostatniej wizyty w Transportation Research Center, Lucid usunęło programowy limit prędkości, aby przekonać się, co naprawdę potrafi ich prototyp. Zespół inżynierów dostosował również do nowych zadań zawieszenie pojazdu, aby poprawić jego zdolność do reagowania na te ekstremalne warunki. Po wprowadzeniu zmian i ściągnięciu blokady, Alpha Speed Car wykręcił 235,44 mil na godzinę, czyli 379 kilometrów na godzinę.

Firma zapowiedziała, że to nie kres możliwości ich produktu, dopuszczając możliwość podjęcia się jeszcze jednej próby wyciśnięcia z Alpha Speed Car czegoś dodatkowego. Wątpliwym jest jednak, że właściciele, którzy wejdą w posiadanie standardowych egzemplarzy pojazdu Lucid Motors, kiedykolwiek będą w stanie rozwinąć takie prędkości. Tesla, dla przykładu, nie pozwala swoim pojazdom jechać szybciej niż z prędkością 250 kilometrów na godzinę, mimo tego, że z całą pewnością byłyby do tego zdolne.

źródło: techspot.com