Dzięki jednemu tekstowi i kilku zdjęciom dowiecie się jak to jest, przenieść się w przyszłość. Co prawda otwarcie dystrybucji SRT Tomahawk planowane jest dopiero na 2035 rok, lecz nie przeszkodziło to jego producentom z Fiat Chrysler Automobiles w pochwaleniu się pierwszymi konceptami.

Ich pojawienie się w sieci łączy się z umieszczeniem SRT Tomahawk w obecnym na konsoli PlayStation 3 Gran Turismo 6, co jest efektem długofalowej wizji studia Polyphony Digital, które chce by na łamach ich flagowej serii pojawiały się nowe modele samochodów. Jednym z nich będzie właśnie SRT, które pojawi się w trzech wersjach: ulicznej, wyścigowej i „eksperymentalnej”, dysponując od 1000 do oszałamiających 2600 koni mechanicznych. Samochód ten w szczytowej formie bezproblemowo potrafi dociągnąć do… 646 kilometrów na godzinę!

Osiągi te pochodzą od silnika V-10 połączonego z układem pneumatycznym napędzającym koła, zarządzającym panelami aerodynamicznymi, w potrzebie modyfikującym zawieszenie, a nawet utrzymującym odpowiednie ciśnienie w kabinie ubranego w skafander przeciwprzeciążeniowy kierowcy. Strój jest zupełnie taki, jak nosi się w samolocie. Przejechalibyście się?

CN015_027SR.0 CN015_030SR.0 CN015_031SR.0

[źródło: theverge.com, zdjęcia: Polyphony Digital]

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej