WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Samsung będzie testował autonomiczne samochody w Kalifornii

Kilka miesięcy temu Samsung zdołał uzyskać zgodę na testowanie technologii autonomicznych samochodów w rodzinnym kraju – Korei Południowej. Jednakże od tego czasu dział zajmujący się owym zagadnieniem znacznie się rozrósł.

Firma, podobnie jak Google, Apple czy Nvidia, otrzymała zgodę na testowanie swojej technologii w Kalifornii. Wiadomość ta pochodzi z listy firm, które podpisały dokument „Autonomous Vehicle Tester Program”. Są to między innymi Samsung, Nvidia, Bosch, czy Apple. Dokument ten został tydzień temu zaktualizowany i dlatego ta wiadomośc wypłynęła. Samsung aktualnie testuje swoją technologię na autach firmy Hyundai od maja w Korei południowej. Do samochodów dodaje on zestaw czujników oraz oprogramowanie dzięki czemu powstaje w pełni autonomiczny pojazd.

Samsung posiada dział samochodowy od 2015 roku i od tego czasu korzysta on z samochodów innych producentów. Jest bardzo wątpliwe, żeby firma stworzyła własny pojazd – skupia się ona głównie na oprogramowaniu. Jest to przeciwny pomysł do tego co prezentuje Apple czy Google natomiast niekoniecznie jest on gorszy.

Źródło: https://www.kitguru.net/