WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung Galaxy Grand Prime, czyli coś dla miłośników Selfie

Ciągle rosnąca popularność zdjęć typu „Selfie” w dalszym ciągu popycha producentów telefonów dotykowych ku stosowaniu znacznie bardziej zaawansowanych obiektywów, instalowanych na froncie swoich urządzeń. Ostatnimi czasy również Samsung, który bardzo długo opierał się temu rozwiązaniu, postanowił wzbogacić pod tym względem front swojej kolejnej słuchawki. Poznajcie Samsung Galaxy Grand Prime.

Smartfon południowokoreańskiego producenta został wyposażony  w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960×540 pikseli i zagęszczeniu na poziomie 220 pikseli na cal. Wewnątrz obudowy zaaplikowano czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 1.2GHz, który wspierany jest przez 1GB pamięci RAM i akumulator o pojemności równej 2600mAh. Nowy „galaktyczny” to również 8GB pamięci przeznaczonej na zapis plików, z możliwością rozszerzenia do 64GB oraz obsługa dwóch kart SIM jednocześnie.

galaxy grand prime

W standardzie urządzenia znajduje się ponadto 8-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowy aparat zainstalowany z przodu obudowy. Ten szczegół warto podkreślić, bowiem Samsung bardzo długo bronił się przed stosowaniem lepszych obiektywów nad wyświetlaczami w swoich telefonach. Konkurencyjne marki już dawno ruszyły z postępem, tymczasem Koreańczycy dopiero teraz zdecydowali się na tego typu krok.

Samsung Galaxy Grand Prime oficjalnie trafi na rynek sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Nadal jednak nie wiadomo kiedy zawita również do europejskich sklepów.

Źródło: gsmarena.com