[Materiał zewnętrzny]

Pierwsze wrażenie przy kontakcie z nowym urządzeniem elektronicznym jest niezwykle ważne, jednak tym, co sprawia, że decydujemy się na wybór danego smartfona jest jego specyfikacja. W przypadku Samsung Galaxy Note 9, dane techniczne sprawiają, iż jest to doskonały telefon dla tych, którzy na co dzień wymagają zdecydowanie więcej od swojego smartfona. Koreański producent postanowił ulepszyć swój flagowy model, wypuszczając na rynek urządzenie o jeszcze większej mocy, co oczywiście przekłada się na komfort pracy ze smartfonem.

Chcąc wyznaczać trendy w fotografii mobilnej, najnowszy Samsung Galaxy Note 9 wyposażony został w trzy aparaty, dwa znajdujące się na tylnej obudowie o rozdzielczości 12 MP każdy oraz jeden na przedniej, mogący pochwalić się rozdzielczością 8 Mpix. Pozwala to użytkownikowi na nagrywanie filmów w jakości UHD 4K (3840 x 2160) i 60 klatkach na sekundę. Dodatkowo, kamera tylna posiada optyczną stabilizację obrazu, zoom optyczny 2x oraz zoom cyfrowy do 10x.

Megamocne urządzenie od Samsung

Za niezwykle sprawne i szybkie działanie urządzenia odpowiada ośmiordzeniowy procesor 10 nm o taktowaniu 2.7GHz, będący aż o 55 procent szybszy od serca poprzedniego smartfonu. Wszystko to wsparte jest sześcioma gigabajtami pamięci operacyjnej RAM oraz pamięcią wewnętrzną telefonu o pojemności aż 128 gigabajtów z możliwością rozbudowy do 512 GB za sprawą kart MicroSD w Samsung Galaxy Note 9. Dane techniczne sprawiają, że urządzenie to z miejsca staje się wyborem numer jeden w swoim segmencie.

Takie podzespoły sprawiają, iż nawet najbardziej wymagające operacje przeprowadzane podczas codziennego korzystania z telefonu nie stanowią żadnego problemu dla urządzenia. Smartfon wyposażony został także w niezwykle wytrzymałą baterię o pojemności 4000 mAh, która zapewnia całodzienne działanie urządzenia bez dodatkowego ładowania.

Przechowywane w pamięci telefonu zdjęcia oraz filmy możemy oglądać na największym w historii wyświetlaczu Infinity, którego ramki zostały ograniczone do minimum, a szkło pokrywa cały przód telefonu. Ekran posiada rozdzielczość 2960 x 1440 (Quad HD+), głębię kolorów 16M, a do jego wykonania została wykorzystana technologia podwójnie zakrzywionego Super AMOLED. Dopełnieniem ekranu jest monochromatyczna ramka, oczywiście dostępna w jednym z kilku wariantów kolorystycznych, tak aby jak najlepiej dopasować się do indywidualnego stylu każdego użytkownika.

Dołączony do smartfonu rysik S Pen jest naturalnym przedłużeniem ciała, zdecydowanie wyróżniającym Samsung Galaxy Note 9. Po raz pierwszy w historii, rysik wykorzystuje technologię Bluetooth do łączenia się z urządzeniem, co pozwoliło producentowi na zwiększenie jego możliwości i zapewnieniu użytkownikowi jeszcze większej kontroli podczas korzystania z telefonu. Precyzję rysika S Pen zapewnia końcówka o średnicy zaledwie 0.7 milimetra, a 4096 poziomów nacisku sprawiają, że komfort pracy przy wykorzystaniu smartfonu i rysika jest taki sam, jak podczas pracy ze zwykłym papierem i tradycyjnym ołówkiem.

[Materiał zewnętrzny]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej