WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung Galaxy S7 z USB typu C, microSD i 3D Touch?

Nowe wiadomości na temat PhoneDog pozwalają wierzyć, że Samsung Galaxy S7 już w lutym zaprezentuje kilka nowych dodatków Jeden z najbardziej wyczekiwanych modeli ma rzekomo dysponować portem USB Type C, slotem na kartę microSD i ekran wrażliwy na siłę dotyku, podobny do 3D Touch na iPhone 6s czy 6s Plus.

Wraz z tymi dodatkami, Samsung rozważa też podobno wprowadzenie skanera siatkówki do urządzenia (co było obecne choćby w Lumii 950 i 950 XL), w celu osiągnięcia biometrycznego bezpieczeństwa w formie bardziej przystępnej niż tradycyjny czynnik linii papilarnych. Wersja z zakrzywionym ekranem, S7 Edge, ma dysponować każdym z tych „ficzerów”, poza slotem na kartę microSD, który się już zwyczajnie nie zmieści.

Brakuje jednak jakichkolwiek plotek o zawartości wersji S7 Plus i S7 Edge Plus, a więc tych z ekranem o wielkości 15 centymetrów. Wiemy jednak o ich istnieniu, bo pojawiły się one na grafice z bazy danych Samsunga. Co ciekawe, wyciek informacji z T-Mobile Polska, który odbił się echem w mediach całego świata, sugeruje, że smartfony te mogłyby się ukazać zaraz po debiucie na Mobile World Congress, co będzie miało miejsce pod koniec lutego.

Inne źródła zwracają z kolei uwagę na to, że skanery siatkówek są na razie wstępnie przez Samsunga rozważane. W związku z tym nie byłoby szans na zaimplementowanie ich w nadchodzących modelach telefonów, skoro do premiery mamy tylko trzy miesiące.

[źródło: venturebeat.com: zdjęcie: neurogadget.com]