WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Samsung, Hynix i Micron mogą dostać ogromne grzywny

Pamiętacie o doniesieniach, które wskazywały na to, że Samsung, Hynix i Micron będą zmuszeni zapłacić ogromne kary? Po kilku miesiącach w końcu rząd Chin wziął się porządnie za tę sprawę.

Na początku maja bieżącego roku najpopularniejsze trio producentów kości DRAM zostało oskarżone przez kancelarię prawniczą Hanges Berman za manipulowanie cenom wspomnianych pamięci za pośrednictwem nielegalnych zmów antymonopolistycznych, które możemy po prostu porównać do karteli. Co ciekawe, sprawą zainteresował się chiński wydział do spraw antymonopolistycznych aż rok temu! Nie spowodowało to jednak zatrzymania się wzrostu ceny za układy… o jej spadku nawet nie wspominając.

W końcu jednak rząd zdecydował się na wszczęcie odpowiedniego śledztwa przeciw trzem dostawcom DRAM. Samsung, Micron i Hynix zgodziły się jednak na współprace, aby rzucić odrobinę światła na wspomnianą sprawę. Jeśli śledztwo zakończy się powodzeniem (potwierdzeniem winy producentów), to kary, z jakimi mogą się spotkać będą oscylowały w przedziale od 800 milionów do aż 8 miliardów dolarów. Czekamy więc na rozwój wypadków.

Źródło: TechPowerUp