WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Samsung inwestuje ogromne kwoty w 5G oraz SI

Samsung to jedna z tych firm, która nieustannie rozwija istniejącą na rynku sytuację w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest właśnie segment mobilny, który stoi obecne pod znakiem łączności 5G oraz sztucznej inteligencji.

I to właśnie głównie w te dziedziny Samsung planuje włożyć jedną ze swoich inwestycji. Tym razem mówimy o kwocie 22 miliardów dolarów, jakie firma przeznaczy właśnie na rozwój oraz implementacje 5G i autorskiego pomysłu na SI we własnym zakresie przez następne trzy lata. Jest to część głównego planu inwestycyjnego opiewającego na zawrotne 160 miliardy dolarów. To o 6% więcej w porównaniu do poprzednich trzech lat. Oczywiście szczegółowy plan przeznaczenia takich pieniędzy pozostaje nieznany dla zwyczajnych śmiertelników, ale ci mogą liczyć na nowości jeszcze w 2019 roku.

Czytaj również: Samsung planuje wydać swoje własne mobilne GPU

Mowa tutaj o serii Galaxy S10, która prawdopodobnie wykorzysta (jako druga na świecie) wbudowane w ekran ultrasoniczne czytniki linii papilarnych. Ponadto możemy liczyć na trójwymiarowe kamery, które będą wykorzystywane do precyzyjniejszego rozpoznawania twarzy. Poza tym wspomniana kwota zostanie przeznaczona na rozwój autorskiego Bixby w wersji 2.0. Ta technologia korzystająca ze sztucznej inteligencji ma być jeszcze szybsza i ma oferować większą ilość możliwości.

Samsung rozpoczyna masową produkcję 4-bitowych kości (QLC)

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech