Samsung wraz ze swoim Infinity Display w Galaxy S8 i S8+ robi prawdziwą furorę. Boczne krawędzie są pięknie zaokrąglone, a te górne są na tyle cienkie, iż są niezauważalne. Koreańczycy mają jednak apetyt na więcej i prawdopodobnie już teraz pracują nad wyświetlaczem z zagiętymi końcami, ale nie z boków, a ze wszystkich czterech stron.

Na wstępie muszę jednak Was ostrzec. Nie jest to potwierdzona informacja, a zwykła plotka lub też doniesienie ze strony serwisu etnews.com. Wam, tak samo jak i mi, azjatyckie znaczki mówią niewiele, ale informacja została przetłumaczona przez stronę sammobile.com, stanowiącą źródło pisanych tu słów. To tak w gwoli ostrzeżenia na start.

Nowa technologia miałaby rzekomo mieć stosunek ponad 98% ekranu do samej obudowy, więc w zasadzie cały przód stanowiłby jeden wielki wyświetlacz, bo wszelkie krawędzie górne, dolne i boczne po prostu by zniknęły. Samsung zamieniłby wówczas swoje urządzenia w bryłę szkła i patrząc na prezentację Galaxy S8, taki smartfon musiałby wyglądać niezwykle obłędnie, wręcz innowacyjnie. Zastanawiam się jednak, jak w takim przypadku producent rozmieściłby przednią kamerkę. Schowałby ją w jakiś sposób pod wyświetlaczem? Umieścił ją w niestandardowy sposób na samej konstrukcji? A może całkowicie by się jej pozbył?

Nie mniej jednak według etnews – Samsung ma na razie pewne problemy techniczne z samym procesem wytwarzania paneli, które muszą zostać wpierw zażegnane, zanim w ogóle dojdzie do wypuszczenia tej technologii na rynek konsumencki. W tym między innymi, obecnie każdy z czterech rogów wyświetlacza nie reaguje kompletnie na jakikolwiek dotyk. Zaleta? Nie przychodzi do przypadkowych kliknięć ekranu, przeszkadzających w korzystaniu z urządzenia, jak miało to miejsce podczas mojej zabawy z Galaxy S7 Edge.

Według doniesień etnews, Samsung zamierza pokazać światu nowy ekran nie prędzej niż w przyszłym roku. Jest więc szansa na to, że Galaxy S9 mógłby zrobić kolejny, spory krok w stosunku do i tak ewolucyjnego Galaxy S8. Smartfony bez towarzyszących wyświetlaczom krawędzi? Wygląda na to, że już wkrótce stanie się to faktem!

źródło: etnews – przetłumaczone przez sammobile.com | zdjęcie: samsungmedia.pl

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej