WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung mocno inwestuje w swoje procesory

Samsung poniósł ostatnio sporą porażkę wizerunkową. Mówi się nawet o tym, że seria Note ma zostać zakończona i ma powstać w jej miejsce coś nowego. Nie znaczy to jednak, że firma zaczęła sobie radzić fatalnie we wszystkich dziedzinach. Samsung ogłosił właśnie, że zainwestuje ponad 1 mld dolarów do końca 2017 roku w rozwój swoich procesorów. Większość pieniędzy trafi do fabryki czipów usytuowanej w Austin (Texas).

Firma znana jest z produktów AGD, telefonów czy telewizorów. Jednakże duża jej część produkuje także wewnętrzne komponenty, co jest rzadko spotykane w tej branży. Doszło nawet do tego, że wiele jej smartfonó nie korzysta z rozwiązań Qualcomm ale autorskich Samsunga (procesory Exynos).

Firma nie jest jednakże jedynym producentem czipów, który zwiększa budżet na tego typu rzeczy. Bardzo mocno rozwija się rynek internetu rzeczy i oczekuje się do 2020 roku wysyłki tego typu sprzętu będą liczone w miliardach sztuk. Dlatego też między innymi Intel zdecydował się na zaprezentowanie swoich procesorów przeznaczonych pod takie zastosowania. Warto też zwrócić uwagę, że dofinansowanie będzie głównie dotyczyło fabryki w Austin a nie innych usytuowanych w Korei Południowej.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/; Zdjęcie: By Köf3 (Own work) [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons