WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung opatentował smartfon który może przeobrazić się w bransoletkę

Wyginające się ekrany to jak dotąd pieśń przyszłości, niemniej nie tak bardzo już odległej. Samsung twierdzi, że już w 2016 roku znajdą się na rynku urządzenia wykorzystujące taką technologię. 

Koreański koncern opatentował właśnie koncepcje telefonów, które po przyłożeniu do nadgarstka, zamieniają się w coś rodzaju smartbransoletki, albo po prostu sporych rozmiarów smartwatcha. Po rozciągnięciu, urządzenie wraca do pierwotnej formy telefonu. Cały patent oparty jest o elastyczny ekran OLEDowy. Dołączony jest on do specjalnych, obracających się segmentów paska, co pozwala sprzętowi wykrzywiać się bez niszczenia komponentów znajdujących się w środku.

6a0168e68320b0970c01b8d0fdfce2970c-800wi

Dzięki tej elastycznej smartbransoletce będziemy w stanie wysyłać wiadomości, wykonywać połączenia, pokazywać zdjęcia i ogólnie wykonywać zadania, które zlecamy smartfonowi lub smartwatchowi. Zresztą, patrzeć na schemat patentu wygląda to jak dziwaczne połączenie tych obydwu urządzeń. Sama koncepcja przedmiotu jest jednakże bardzo ciekawa, chociaż ciężko go traktować jako rewolucję, a raczej jako interesujący gadżet. Nie wiadomo też czy i kiedy obietnice Samsunga staną się rzeczywistością.

[źródło: TechCrunch.com]