Użytkownicy aplikacji do błyskawicznych płatności Samsung Pay będą mogli niedługo uiszczać opłaty przy pomocy swojego konta PayPal.

Funkcjonalność tej opcji nie będzie się niczym różnić od korzystania z własnej karty debetowej i właściwie, jeśli jesteście zainteresowani o płynące z niej doznania, wystarczy zapytać użytkowników iOSa. Apple Pay dostał bowiem PayPala w charakterze środka płatności już jakiś czas temu.

Android Pay standardowo opiera się o NFC, aby przeprowadzić daną transakcję, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Brak wsparcia dla NFC premiuje usługę Samsunga, który kilka lat temu nabył LoopPay, odpowiedzialny za technologię nazwaną MST – „Magnetic Secure Transmission”. Urządzenie korzystające z niej może przesyłać informacje z karty kredytowej do czytników magnetycznych, przez co token stworzony podczas transakcji mobilnej zostaje przesyłane tak, jak gdyby był Visą lub MasterCard.

Samsung wykorzystuje tak MST, jak i NFC dla swojej usługi Samsung Pay. MST współpracuje z każdym czytnikiem magnetycznym, który nie wymaga do działania fizycznej aktywacji. Czyni to korzystanie z PayPala znacznie przyjemniejszym i łatwiejszym.

Samsung Pay jest dostępny na każdym telefonie z Androidem, ale technologia MST znajduje się jedynie na S8-kach, S7-kach, S6-kach i Galaxy Note 5. Inni producenci smartfonów muszą wymyślić własny sposób na to, aby ich możliwości mobilnej płatności były szerzej akceptowane.

źródło: techspot.com | zdjęcie: samsung.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej