Ekspansji rynkowej i dążenia ku niezależności ciąg dalszy. Samsung ma już w swoim portfolio autorskie procesory centralne Exynos, swoje własne fabryki układów pamięci… a więc do idealnego trio należy jeszcze dorzucić mobilne układy graficzne.

I to właśnie planuje firma z Korei Południowej. Wcześniej co prawda docierały do nas informacje, wedle których Samsung próbował swoich sił we współpracy z AMD i Nvidią, ale wygląda na to, że niezależność jest dla niego kluczowa. A skąd to wiemy? Tradycyjnie – przez zwyczajną błyskotliwość dziennikarzy z całego świata. Tym razem ktoś doszukał się na profilu osoby odpowiedzialnej ze przyjmowanie pracowników do Samsunga ciekawy wpis.

mobilne

W nim Veronica Smith informuje, że szuka utalentowanych pracowników, którzy chcą zaprojektować nową generację niskonapięciowych układów na rynek mobilny. Wskazuje to oczywiście na raczej nierychłą premierę nowych mobilnych GPU, ale potwierdza zbierane od kilku lat doniesienia. Samsung z pewnością planuje uniezależnić się w tej kwestii niczym Apple, a patrząc na poprzednie sukcesy firmy, można spodziewać się naprawdę rzetelnego podejścia do tematu.

Źródło: KitGuru

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!