WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung podobno pracuje nad własnym głośnikiem opartym o Bixby

Powoli staje się jasne, że jeśli jesteś wielką firmą technologiczną to twoim obowiązkiem jest stworzenie własnego inteligentnego głośnika na modłę Amazon Echo. Samsung nie zamierza być pod tym względem wyjątkiem.

Według informacji zebranych przez Wall Street Journal, południowokoreańska firma dłubie właśnie nad własnym inteligentnym głośnikiem opartym o powoli wprowadzanego głosowego asystenta o imieniu Bixby. Projekt ten skrywa się póki co pod nazwą Vega i Samsung pierwsze kreski na jego szkicu postawił jeszcze rok temu. Nie jest jasnym, kiedy urządzenie Samsunga pojawi się na rynku, ale data ta rzekomo już zdążyła się przesunąć wraz z opóźnieniem wsparcia dla języka angielskiego w Bixby.

Asystent Bixby zaczął bowiem powoli docierać w wersji beta do użytkowników Samsunga Galaxy S8, WSJ zauważa jednak, że pełna premiera tej technologii raczej nie zawita na telefony „nie wcześniej niż w drugiej połowie lipca”.

Głośnik Samsunga dotrze więc najprawdopodobniej w czasie, w którym konkurenci zdążą zająć wygodne miejsca na rynku. Przypomnijmy, że przyjdzie stanąć mu w szranki z takimi technologiami jak Google Home, Amazon Echo, Apple HomePod oraz Microsoft Invoke. Samsung musi sobie więc zdawać sprawę, że aby zaistnieć w tym towarzystwie, inżynierowie będą musieli wymyślić coś specjalnego.

Mało kto ma tak naprawdę pomysł na to, po co komu inteligentne głośniki (przynajmniej na razie), nie wpływa to jednak na stale wzrastające wyniki sprzedaży. 1000% wzrostu w przeciągu roku – to musi robić wrażenie.

źródło: techspot.com