WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy Samsung pracuje nad ogromnym tabletem?

Tablety rozpoczęły swoją karierę jako powiększone wersje smartfonów. To się może zmienić, bo zaczynają osiągać coraz większe rozmiary. Efektywne, czy jedynie efektowne? 

Zgodnie z popularnym trendem technologicznym, nakazującym eksperymentowanie poprzez namiętną zmianę rozmiaru, Samsung planuje popracować trochę nad tabletem wielkim na 47 centymetrów – a jest to znacznie więcej niż obecnie mierzy jakikolwiek sprzęt tego typu. Niestety, z tego co udało się ustalić lubującej się w potwierdzonych pogłoskach stronie SamMobile, najprawdopodobniej nie trafi on do powszechnej dystrybucji.

Samsung ma ponoć zamiar w tym przypadku zrezygnować ze swojego popularnego wyświetlacza Super AMOLED i zaprezentować ekran TFT LCD z rozdzielczością Full HD. Biorąc jednak pod uwagę ogromny rozmiar sprzętu, 1920×1080 nie zrobi już takiego wrażenia. Przeznaczeniem urządzenia z procesorem 1,6 GHz, 32GB wewnętrznej pamięci i wejściem na karty MicroSD, miałaby być na przykład praca w szkołach, gdzie kilku uczniów mogłoby pracować jednocześnie na jednym tablecie.

Licytacja na rozmiary tabletów będzie prawdopodobnie trwać dalej – Apple ma również w planach produkcję takiego giganta, a Panasonic już w 2013 roku zaprezentował swojego, opartego na Windows 8 reprezentanta.

[źródło i grafika: gizmodo.com]