Tablety rozpoczęły swoją karierę jako powiększone wersje smartfonów. To się może zmienić, bo zaczynają osiągać coraz większe rozmiary. Efektywne, czy jedynie efektowne? 

Zgodnie z popularnym trendem technologicznym, nakazującym eksperymentowanie poprzez namiętną zmianę rozmiaru, Samsung planuje popracować trochę nad tabletem wielkim na 47 centymetrów – a jest to znacznie więcej niż obecnie mierzy jakikolwiek sprzęt tego typu. Niestety, z tego co udało się ustalić lubującej się w potwierdzonych pogłoskach stronie SamMobile, najprawdopodobniej nie trafi on do powszechnej dystrybucji.

Samsung ma ponoć zamiar w tym przypadku zrezygnować ze swojego popularnego wyświetlacza Super AMOLED i zaprezentować ekran TFT LCD z rozdzielczością Full HD. Biorąc jednak pod uwagę ogromny rozmiar sprzętu, 1920×1080 nie zrobi już takiego wrażenia. Przeznaczeniem urządzenia z procesorem 1,6 GHz, 32GB wewnętrznej pamięci i wejściem na karty MicroSD, miałaby być na przykład praca w szkołach, gdzie kilku uczniów mogłoby pracować jednocześnie na jednym tablecie.

Licytacja na rozmiary tabletów będzie prawdopodobnie trwać dalej – Apple ma również w planach produkcję takiego giganta, a Panasonic już w 2013 roku zaprezentował swojego, opartego na Windows 8 reprezentanta.

[źródło i grafika: gizmodo.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!